Pridať nový komentár

Internetový obchod Javari

Javari UK a Javari DE sú (boli) internetové obchody vytvorené spoločnosťou Amazon, zamerané výhradne na predaj obuvi, kabeliek, peňaženiek - galantérie.

Obchody skupiny Javari zanikli a stali sa súčasťou Amazon-u, viac info tu. Obsah článku je irelevantný.

V klasickom ponímaní sa jedná o obchody s obuvou a galantériou. Ponuka predajcu je výnimočné pestrá, zahŕňa viac ako 200 značiek rôznych druhov pánskej, dámskej i detskej obuvi – od bežeckej obuvi, sandálov, čižiem, až po pracovnú obuv. Na prihlásenie do e-shopu je možné použiť prihlasovacie údaje z amazon.co.uk (amazon.de). Ako jeden z mála zahraničných obchodov poskytuje bezplatné doručenie tovaru.

Dodacia doba: 3-7 dní. Tovar doručuje Slovenská pošta. Pri objemnejších, respektíve drahších tovaroch Poštový kuriér SP (v spolupráci s nemeckou DHL). Tovar z objednávky môže byť celkom nelogicky rozdelený na viacero balíkov, ktoré zvlášť a v rôznych časových intervaloch doručí štandardným spôsobom SP alebo rýchlejší Poštový kuriér. Z UK doručuje GLS.

Poštovné (balné), clo a DPH: Poštovné je do všetkých krajín EU zdarma (!) t.j. aj na Slovensko alebo do ČR. Tovar nepodlieha colným ani daňovým poplatkom. DPH je započítané v cene výrobku, avšak je určené podľa krajiny doručenia.
Javari.de
V Nemecku je 19% DPH, v SR 20% DPH - cena tovaru v javari.de bude pre SR o jedno percento vyššia, než cena uvádzaná pri produkte, čo sa odzrkadlí aj v konečnej sume objednávky, napr. tovar v hodnote 100 € bude stáť 101 €.

Platobné metódy:  Debetná (kreditná) karta.

Pomôcky:
Internetový prekladač Google Translate
Kurz  €/£

Pozn. Obchod v nepravidelných časových intervaloch (cca 1 x za tri, štyri mesiace) posyktuje 10-20% zľavy na vybrané druhy tovaru, v spravidla v trvaní piatich až siedmich dní. Zľavový kód sa nachádza vždy na hlavnej stránke.
Americká odnož Javari - endless.com (Endless bol v polovici roka 2012 začlenený do amazon.com), francúzska pobočka - javari.fr, rovnako ako nemecká a anglická, tiež ukončila pôsobenie.

Aktualizované: 2014

CAPTCHA
Ak si ľudská alebo mimozemská inteligencia, napíš zobrazené znaky.
Image CAPTCHA