Fred Perry

Témy: 

Fred Perry – tenista:
Frederick John Perry  (1909-1995) – anglický stolnotenista a tenista, trojnásobný víťaz Wimbledonu, svetová jednotka  v rokoch 1934-1938. Víťaz ôsmich grandslamov (1933-1936). Posledný britský tenista, ktorý dokázal vyhrať všetky turnaje veľkej štvorky (U.S. Chamionships, Australian Chamionship, French Championship, Wimbledon).

Fred Perry

Značka:
Koncom štyridsiatich rokov začal Fred Perry spolupracovať s Tibbym Wegnerom, rakúskym futbalistom, ktorý prišiel s marketingovou myšlienkou - predajom a výrobou potítok s menom Fred Perry. Perry ako aktívny hráč používal  na zápästie gázové obvínadlá, chránil tak rukoväť rakety  proti stekajúcemu potu a šmýkaniu. Pôvodné výrobné prototypy boli vyrobené z materiálov, ktoré sa používali na výrobu uterákov a Perry ich v autobiografickej knihe charakterizoval slovami: „Vážili aspoň tonu“.

Ďalší, redizajnovaný prototyp bol už  ľahší, mäkší a poddajnejší. Najskôr sa potítka ponúkali (zdarma)  vtedajším top profesionálnym tenistom, hrajúcim na najvýznamnejších turnajoch. Novinka sa ujala, a začala sa písať história spoločnosti -Fred Perry Sportswear (1952).

Ďalším výrobným artiklom bola produkcia  tričiek, (polo  tričko - rozopínateľné, s aspoň jedným gombíkom, golierom a strihom do “véčka“ ). Taktiež sa použila rovnaká obchodná taktika - tovar sa dodával hráčom, ale i kameramanom BBC snímajúcim tenisový turnaja Wimbledon. Tento šikovný obchodný  ťah spôsobil, že sa Fred Perry v povedomí ľudí asociovala s najlepšími svetovými  tenistami a s anglickým tenisovým turnajom Wimbledon. Zn. Fred Perry patrí medzi priekopníkov výrobcov športového tovaru, ktorá sa rozšírila z profesionálneho športového prostredia medzi bežných ľudí .

Logo:
Vavrínový  veniec symbolizuje víťazstvo, jeho pôvod sa odvádza zo  starovekých olympijských hier – dekorovanie víťazov atletických disciplín. Vo všeobecnosti :  znak víťazstva alebo triumfu nad porazenými súpermi. 
Vavrínový veniec bol  taktiež pôvodným logom-symbolom Wimbledonu,  v ktorom sa inšpirovalo i logo zn. Fred Perry.

 

 

História obliekania

Výrobcovia-značky-obuv