Brooks Glycerin 12, odpružený neutrál pre klasikov

Cestné bežecké topánky Brooks Glycerin 12 sú typickým predstaviteľom tradičnej bežeckej obuvi ponúkajúcej nadštandardné odpruženie.

Charakteristika: Brooks Glycerin 12 sú určené bežcom s bežnou biomechaniku pohybu nôh požadujúcich čo najväčšie odpruženie, so stredne vysokou až vysokou klenbou chodidla, a pre obvyklý štýl "päta-zem".
Model Glycerin 12 v porovnaní s predchodcom neprináša výraznejšie prepracovaný dizajn vrchnej časti, zvršok je opätovne zhotovený z ľahkej, synteticko-textilnej a priedušnej štruktúry (3D Fit Print). Jediné spoje zvršku (šitie) nájdeme v ochrannom prekrytí špičky a v lichobežníkovom zadnom páse.
Výraznejšou technologickou zmenou je použitie tlmiaceho gélového prvku Super DNA, ktorý poskytuje približne o 20% väčšie odpruženie než kombinácia BioMoGo DNA.
BioMoGo medzipodrážka poskytuje dlhotrvajúce odpruženie, je šetrná k životnému prostrediu, netoxické prírodné zložky podporujú rýchlejší rozklad.
Super DNA je hustá gélovitá substancia,  integrovaná v medzipodrážke, ktorá prispieva k lepšiemu rozloženiu fyzického tlaku, čím spríjemňuje pohodlie dynamického behu.
Omega Flex drážkovanie dezénu podrážky (materiál HPR Plus pre dlhodobú životnosť v špecifických oblastiach) do podoby tlakových zón optimalizuje distribúciu tlaku od päty k prednej časti nohy a napomáha k prirodzenému plynulému pohybu.Dôležité: Šírka (obsah základne) päty je voči Glycerin 11 (a ostatným Glycerin modelom) približne o1,5 cm užšia, čo môže viesť k nedostatku podpory a stability pri dopade pätou, s predpokladom zväčšenia pronácie.