Brooks Launch 2: Návrat postaršieho neutrála

Brooks sa po piatich rokoch vracia k modelu Launch. Pôvodné Launch sa radili do kategórie neutrálnej bežeckej obuvi a nie inak je to a v prípade nasledovníka Launch 2.
Launch 2 sú verné pôvodnému poslaniu: čo najplynulejšiemu a rýchlemu prechodu energie, spojeného s mäkkým odpružením.
Tenisky samozrejme v porovnaní s predchodcom prišli s odlišným dizajnom ako i s novými materiálmi. Ako u ostatných bežeckých topánkach značky uvedenými v poslednej dobe, prím zohráva adaptabilná tlmiaca medzipodrážková hmota  BioMoGo DNA, ktorá sa prispôsobuje telesnej hmotnosti, tempu a intenzite došlapu. BioMoGo DNA  zakomponovaná v celoplošnej a flexibilnej medzipodrážke Cushsole poskytuje prídavne odpruženie kroku.
Tenisky sú určené neutrálom, prípadne miernym pronátorom  či supinátorom (spravidla jedinci s vyššou klenbou). Vhodné sú pre rekreačných bežcov, ako aj tréningové topánky.  Po „rozchodení“ môžu byť využívané na dlhšie trate, napríklad záležitosti v podobe polmaratónu.
Ľahkosť Launch 2 a odvetrávanie v horúčavách zaručuje bezšvíkový skelet tvorený priedušnými textilnými vrstvami, spevňovanými sieťovinovou štruktúrou a prekladanými syntetickými pásmi. Vložka s podporou klenby je vyberateľná. Obuv disponuje 10 mm dropom.