Čo stojí za návrhom tenisiek Lacoste L.12.12

Nahliadnite do zákulisia návrhárskeho tímu Lacoste a vstúpte do sveta inšpirácií. Dozviete sa ako ikonické polo tričko ovplyvnilo vznik súčasnej kolekcie tenisiek L.12.12.

Návrhári stáli pred náročnou úlohou zachytiť pomyselného ducha známeho polo trička, respektíve polokošele L.12.12 do transformácie tenisiek L.12.12. Koncept tenisiek L.12.12 vychádza z kľúčových rysov trička navrhnutého René Lacostom. Dizajn musel reflektovať náročné požiadavky zákazníka: vysoký komfort a voľnosť pohybu obuvi, samozrejme pri zachovaní špičkovej kvality. Kľúčovou definíciou bolo vytvorenie nadčasového a ľahko zapamätovateľného produktu.
Návrhári sa nesústredili len na vonkajší vzhľad, ale súčasne kládli dôraz na malé detaily. Príkladom je pohodlná a vzdušná podšívka, ktorá je jedným z viditeľných odkazov na materiálovú - textilnú štruktúru legendárneho polo trička.
Elegantne jednoduchý strih zvršku konštrukcie Derby - s otvoreným šnurovaním, kvalitná koža pripojená ku klasicky zaoblenej prednej časti s vyrazenými odvetrávacími otvormi – to sú vonkajšie črty voľnočasovej športovej obuvi Lacoste, preslávenej i mimo tenisových kurtov.
K ďalším poznávacím znakom slávneho trička aplikované na teniskách, okrem spomenutej podšívky, patrí  strojovo vyšívané krokodílie logo dlhé 25mm umiestnené blízko päty (pozn. aký by to bol výrobok Lacoste bez štylizovaného znaku krokodíla). Menším prekvapením je štítok pod jazykom identický s nášivkou polokošele L.12.12. - ako použitým materiálom, proporciami, obsahom, tak aj typom písma.
Tenisky produkované výhradne v jednofarebných prevedeniach - biela, tmavomodrá, čierna, červená, zelená a sivá stoja na bielej podrážkovej konštrukcii.
I keď sú prémiové tenisky L.12.12 v cene 160 € zrejme navrhnuté v hlavnom stane spoločnosti, na jej výrobe v plnej miere participujú pracovné sily krajín juhovýchodnej Ázie.

L.12.12 L.12.12
L.12.12 L.12.12
L.12.12 L.12.12
L.12.12