Falzifikáty tenisiek, október 2014

Témy: 

Jesenný výber nepodarených kópii súčasných tenisiek  a dokonca i tých, ktoré sa objavia v blízkej budúcnosti.

Falzifikáty známych bežeckých topánok od Adidasu, Energy Boost. Zvršok fejku je zvládnutý obstojne, rovnako podrážka sa pridŕža originálu, ale čo žiadnym falzifikátorom doposiaľ vôbec nevychádza je replikácia "polystyrénového" medzipodrážkového odpruženie Boost.  Snaha napodobniť reliéfnymi linkami originálnu štruktúru pôsobí dosť komicky.

Pomerne horúca novinka - basketbalové tenisky LeBron 12 sa momentálne vyskytujú na trhu len v jedinom farebnom prevedení (30.10. 2014 pribudne druhé).  Čínske falzifikačné linky stihli k dnešnému dňu toto číslo prekonať s viac ako desiatimi farebnými kombináciami.
Niektoré napodobeniny mixujú dizajn zvršku tenisiek LeBron 11 s vankúšikovou Zoom Air podrážkou LeBron 12,  a súčasne sú predávané aj ako LeBron 11, takže podaktorí zákazníci dostanú vlastne dva modely v jednom balení. Sympatický prístup výrobcov.


 

Napodobňovači vyrukovali s imitáciou tenisiek Air Max 2015, ktorých snímky sa objavili v internetových magazínoch na prelome mája a júna. Originály prídu do distribúcie až začiatkom budúceho roka (2015), avšak už teraz sú falzifikátori schopní dodať viac než tridsiatku rôznych farebných prevedení.


 

Čím viac stĺpcov odpruženia napodobujúcich systém Nike Shox, tým väčší šok (viac stĺpcová konštrukcia sa vyskutuje i originálnych produktoch). Model je predávaný pod názvom Nike Shox tl3  alebo Nike Shox tl3. Všetky tieto tenisky sú do jedného falzifikáty. Spoločnosť Nike nič obdobné momentálne nevyrába.


Zábavný fejk, ktorý sa ani nedá nazvať falzifikátom. Nízkoprofilová „turistická“ obuv kopíruje dizajn značky Merrell, kým logo v oblasti priehlavku ako i sprznený nápis "Coubmlus" na boku pre zmenu odkazujú na konkurenčnú firmu Columbia. Fujky fuj.

 

Tenisky, ktoré môžeme vhodiť do súdka s označením „vymyslené“. Čudo pomiešalo niekoľko doterajších dizajnérskych prvkov z rôznych modelov série basketbalových tenisiek Derricka Rosa. Fejkerskí manažérikovia mu priklepli názov Adidas AdiZero Rose 5.0. A ako tohtoročný (2014) model s poradovým číslom päť v skutočnosti vyzerá? Nuž takto.


 

„Íháá", možno by zvolali priaznivci tenisiek klasickej série Air Jordan pri pohľade na tento výtvor. Dakto z čínskych kreatívcov požul imitáciu celopodrážkového odpruženia Air Max a následne sa poriadne zahryzol do zvršku Air Jordan III ... a napokon to vypľul.