YouTube  Facebook  Instagram   

Nike Mag 2011, privítajte budúcnosť

Mnohí  z vás si  určite spomenú aspoň na jednu filmovú scénu z kultovej sci-fi trilógie o cestovaní v čase - Back to the Future (Návrat do budúcnosti), napríklad na niektoré sekvencie zo snímky Back to the future Part II, kde sa hlavná postava Marty McFly, v podaní herca Michaela J. Foxa, ocitne v (teraz už v blízkej) budúcnosti roku 2015 a istý čas nosí “samouväzovacie“ svietiace topánky Nike.

 

Od tej doby komunita fanúšikov vyprodukovala  niekoľko amatérskych replík  topánok, dobrých i  menej vydarených. (Dokonca existuje aj fanúšikovská replika “časostroja“, automobilu DeLorean DMC-12).
Oficiálny a určite veľkolepý príchod modelu sa všeobecne očakával s rokom 2015, ale pohlavári Nike rozhodli, že ešte v tomto roku musia vyrukovať s čímsi veľkolepým, marketingovou bombou, ktoru by dokázali odolávať tlaku najväčšieho konkurenta – spoločnosti Adidas, ktorá sa snaží v čoraz väčšej miere ukrajovať zo severoamerického, a to nie len "teniskového" trhového koláča.
(Na okraj: Priaznivci počítačových hier dozaista vedia, že na motívy filmov vyšla  v minulom roku päť dielna mini séria adventúr od spoločnosti Telltale Games, z ktorých niektorí tvorcovia pracovali na legendárnej sérii Monkey Island ...  hra existuje aj vo verzii pre iPad.)

M.J. Fox predstavil Nike Mag 2011 vo štvrtok (8.9.2011) v americkej TV show Davida Lettermana a  v ten istý deň  bol zahájený predaj prostredníctvom aukčného portálu eBay. V limitovanom edícii sa celkovo draží 1500 párov (vo všetkých veľkostiach) a v priebehu nasledujúcich 10-ich dní (končí sa 18.9.2011) sa denne predá 150 párov. Vyvolávacia cena  je 0,99 USD a ako vidieť z obrázku (z 10.9.2011), vyšplhá sa i na niekoľko tisíc amerických dolárov. Pre prípadných záujemcov zo slovenskej alebo českej republiky - obuv sa predáva iba v USA. Ziska z predaja je venovaný nadácii Michael J. Foxa pre výskum Parkinsonovej choroby.


Aukcia z 10.9.2011, veľkosť US 10

Nike je v prezentačných materiáloch skúpa. Nedozvieme sa aké komponenty boli použité na výrobu jednotlivých častí obuvi, nie je známy typ podrážkového odpruženia a ani materiál zvršku. Známe fakty: svietiace logo Nike, vysokosvietivé LED diódy v zadnej časti a podsvietenie podrážky. O napájanie sa stará integrovaná nabíjateľná batéria (životný cyklus – 3000 hodín). Obuv samozrejme nie je vhodná na športové aktivity a to najdôležitejšie, topánky nemajú automatický šnurovací systém, i keď si ho Nike pred istým časom patentovala ... ale jeden nikdy nevie, počkajme si na model Nike Mag 2015.
Poznámka : Nike Mag nie sú jediným modelom Nike, ktoré sa v trilógii objavili, priestor vo filmoch dostali takisto aj klasické nízkoprofilové kecky Converse Ox ... ale o tom niekedy nabudúce.
Aktualizované 22.9.2011: Za najvyššiu cenu bola vydražené topánky veľkosti US10 - 9 959 USD, celková utŕžená suma za všetky predané topánky je 5 695 190,53 USD.

Ja (neregistrovaný/á)

Kde sa daju kupit?

TY (neregistrovaný/á)

Na ebay. Mas 5000 ojro? :))

pan pan (neregistrovaný/á)

Budes Pan, Swaaag.

djoxyge3 (neregistrovaný/á)

kde sa daku kupit alebo za kolko

topobuvadmin
Offline
Naposledy videný/á: pred 18 hod 33 min
Členom od: 30-jan-2011
Prihláste sa alebo zaregistrujte pre odosielanie komentárov