Nike LunarGlide+ 3 - fenoném dekády

Pripravovaný model ľahkej atletickej obuvi LunarGlide+ 3 sme si  v krátkosti predstavili v tejto správe. V týchto dňoch spoločnosť Nike uvoľnila  podrobnejšie špecifikácie modelu.

Najdôležitejším, kľúčovým prvkom obuvi je podrážkový a medzipodrážkový tlmiaci systém Lunarlon.  LunarGlide+ 3, pokračovateľ série LunarGlide sa na trhu objaví v druhej polovice tohto roka.


Nike LunarGlide+ 3 - dámsky model

Nike, Dynamic support:
Dvojdielny podrážkový systém poskytuje maximálnu možnú mieru stabilitu a odpruženia, ktorého cieľom je dosiahnuť plynulý a hladký beh. Dynamické vlastnosti  sú založené na dvoch rozdielnych typoch tlmiacej hmoty - mäkkého penového jadra a hustejšej (podpornej) obojstrannej, nepravidelnej vrstvy penovej gumy.
Mnoho bežcov má tendenciu k pronácii – po dotyku päty s povrchom došliapava predná časť chodidla  vnútornou stranou. Mierna pronácia je prirodzená, nadmernou pronáciou je priveľké zakrivenie (uhol) v oblasti členok-päta, ktorého oblúk smeruje do vnútra. Pre neutralizovanie tohto efektu je vrstva  mäkkej penovej hmoty Lunarlon na vonkajšej strane hrubšia - pre čo najväčšie odpruženie a väčšia časť hustejšieho penového materiálu, je pre zvýšenie stability behu sústredná zase na vnútornej strane pod pätou.