O hybridných ASICS GEL-Super J33

Bežecká obuv ASICS GEL-Super J33 je jedným z posledných (minuloročných) modelov série "33".

"Hybridné" v názve článku neznamená, že s GEL-Super J33 prevedieme sériu elegantných krasokorčuliarskych piruet. Označenie charakterizuje GEL-Super J33 niekde na polceste medzi klasickou bežeckou obuvou štýlu päta-zem a minimalistickými topánkami s malým alebo nulovým rozdielom medzi pätou a špičkou, s ktorými sa bežec pri kontaktu so zemou dotýka prednou až strednou časťou podrážky, tzv. beh na boso.
Poznámka: Nie všetky topánky línie "33" je možné označiť nálepkou "hybridné", napríklad jeden z posledných modelov, GEL-Electro33 dosahuje drop až 10 mm, čím sa samozrejme radí k "heelstrikerským" topánkam.
Synteticko-textilný zvršok je, rovnako ako vnútro, zložený bezšvíkovou konštrukciou. Stredno-zadná časť skeletu je z mediálnej strany vystužená priečnym syntetickým pásom. ASICS GEL-Super J33 sú určené neutrálom až stredne pronujúcim bežcom.Technologické prvky:
Rearfoot GEL® – tlmiaca gélová substancia absorbuje nárazy (pod pätou), jedná sa o tradičný prvok bežeckých topánok značky ASICS. (Pozn. Výrobca ho v popise produktu neuvádza.)
FluidAxis – flexibilné drážky podrážky sú (vraj) anatomicky vedené v súlade s kĺbmi v nohách. Táto inovatívna konštrukcia umožňuje topánke prispôsobiť a reagovať na pohyb športovcov cieleným polohovým zaťažením.
Solyte – ľahšia a oderuodolnejšia medzipodrážková zmes než štandardné EVA a SpEVA®.
ASICS High Abrasion Rubber (AHAR) – vysoko oderuodolný materiál nachádzajúci sa na miestach najčastejšieho opotrebovania podrážky.
Súbor F.A.S.T. (Featherweight Asics' Speed Technology) zahŕňa F.A.S.T. Drop, F.A.S.T. Sole, F.A.S.T. Heel  a F.A.S.T. Ride.
F.A.S.T.™ Ride – tvrdšia medzipodrážka Solyte zvyšuje citlivosť kontaktu, respektíve odrazu špičky od povrchu.
F.A.S.T. Sole – podrážkový materiál je umiestnený iba v najviac odieraných oblastiach.
F.A.S.T.™ Drop – menší výškový rozdiel medzi pätou a špičkou znižuje hmotnosť  medzipodrážky, čím podporuje rýchlejší beh.
F.A.S.T.™ Heel – ľahšia konštrukcia pätného oblúku komfortnejšie obopína pätu.