Odpruženie Nike React

Technológia  odpruženia Nike React, ako najnovšia inovácia Nike, prináša výrazný prelom v športovej obuvi výrobcu.
Vzhľadom na to, že hmota Nike React je výrazne mäkšia ako staršie peny na báze EVA, vyrovnáva nárazy efektívnejšie - avšak medzipodrážka musí byť vyššia a širšia. Rozšírenie medzipodrážky mimo obvod päty poskytne podpornú stabilnú základňu a pri každom kroku väčšie pohltenie energie, ako aj jej rekuperáciu.
Chemici, inžinieri a dizajnéri Nike spolupracovali aby poskytli nové riešenie odpruženia, efektívnosti a stability. Na vytvorenie medzipodošvy, ktorá je jedným kusom Nike React (bez nosného segmentu alebo lepidla), sa použil počítačom simulovaný návrh. Táto metóda umožnila zvoliť odpruženie a podporu na špecifických miestach využívaných počas behu a zároveň odstrániť materiál tam, kde nie je absolútne nevyhnutný, tým sa podarilo dosiahnuť čo najmenšiu hmotnosť konceptu. Vizuálne komplexný vzor siaha do útrob, kde plochy hlbších častí poskytnú väčšie odpruženie, kým plytšie segmenty zlepšujú pevnosť.
So zreteľom na to, že zvršok je posadený na jednom kuse medzipodrážky - podošva je v podstate rovnaká ako medzipodošva, bolo potrebné dodať oderu odolnú gumu pod prednou časťou a pätou, ktorá tiež zlepšuje trakciu.
Kvalitnejšie odpruženie, návratnosť energie, nízka hmotnosť a trvanlivosť je dodaná v jednom materiáli, keďže tieto štyri vlastnosti sú v protiklade, nie je jednoduché ich zahrnúť  v jednej substancii.
Odpruženie Nike React bolo po prvý krát uvedené v júni 2017 v basketbale – v športe, ktorý vyžaduje, aby hráči mihnutím oka menili smer a rýchlosť pohybu.
Hmota Nike React pri testovaní v laboratóriách vykázala výborné vlastnosti v oblasti návratnosti energie, ktoré má o 13% väčšiu efektívnosť než posledná generácia Nike Lunarlon. Technológia  je od 22. februára 2018 k dispozícii v nových bežeckých topánkach Nike Epic React Flyknit.
Zvršok topánok Nike Epic React Flyknit  je jednoduchý. Predná časť, špička a oblúk sú modelované z  jedného kusa textílie Nike Flyknit, ktorá bol navrhnutá pre podporu, flexibilitu a priedušnosť. Jedná sa o minimalistické, ale funkčné  riešenie.
Nike React v súčasnosti nájdete aj v basketbalových teniskách Nike React Hyperdunk 2017 Flyknit a Jordan Super.Fly 2017.

Nike Epic React Flyknit   
Nike Epic React Flyknit
Nike Epic React Flyknit