Tenisky inšpirované originálmi

Témy: 

Svetu napodobenín obuvi a nielen obuvi nevládnu len falzifikáty, ktoré sú po stránke funkčnosti a kvality spracovania na nerozoznanie od originálu.

Pomerne často sa stretnete s produktmi kopírujúce v menšej či väčšej miere dizajn predlohy, v snahe čo najviac priblížiť pôvodnému vzoru, pričom na nich nenájdete hlavné znaky - rozpoznávajúce originálne logá.
Najčastejším miestom výskytu takýchto výtvorov  v kyberpriestore sú medzinárodne pôsobiace on-line obchody (globálnym lídrom je AliExpress), ako aj lokálne SK alebo CZ  e-shopy, a pravdaže  na výber máte z nedozierneho množstva inzerátov na internetových bazárových portáloch a ponúk facebookových špekulantov.
Na ľahko uskutočniteľný priamy kontakt s imitáciami stačí tiež jedna okružná jazda po najbližšej mestskej  tržnici, ktorej stánky sú okrem obuvi a rôznych doplnkov bohato zásobované nefalšovanými falzifikátmi športových súprav a hlavne tričiek s logami populárnych značiek Nike, Puma či Adidas.
Všeobecne najväčšie zastúpenie patrí klonom plátenných-bavlnených tenisiek zn. Converse, respektíve konkurenčných značiek s podobným sortimentom - Keds, Superga či PF Flyers  (náklady na ich výrobu sú jedny z najnižších), ktoré pospolitý ľud beztak nazýva vietnamkami, tí svetaznalí číňankami.
Medzi slovenskou mládežou sa úspešne, okrem tenisiek imitujúcich vzhľad alebo len strih, rozšírili „čistokrvné“ falzifikáty Air Max 90, u pánov sú obľúbené verzie s kamuflážovým vzorom, u dám spravidla prevládajú jednofarebné prevedenia,  na nohách Slovákov a Sloveniek často objavíte falzifikáty Air Max 1 - staršieho brata spomínaných AM 90 a už notorickú klasiku Adidas Superstar.
V obrazovej prílohe nájdete tiež variácie na tenisky Vans, Under Armour, Puma, K-Swiss, poltopánok  Dr. Martens, prítomné sú aj štvorprúžkové Adidas Superstar :-D, vymyslené retro Reebok, ale aj športovú obuv „neznámeho“ obchodného reťazca kopírujúce podrážky športovej obuvi Nike Free (tzv. wafle piston dizajn) ako aj sandále firmy Crocs.