Úžasná ľahkosť behu s Under Armour SpeedForm RC/Apollo

Under Armour zahájil sériou bežeckej obuvi UA SpeedForm útok na neotrasiteľné pozície najväčších rivalov Adidas a Nike, prípadne na postavenia ostatných konkurenčných výrobcov.

Tenisky SpeedForm RC sa objavili na trhu približne pred ôsmimi mesiacmi, model Apollo bol uvedený začiatkom tohto roka.
Výrobca okrem viacerých vzletných fráz, označuje bežeckú obuv sloganom: "naozaj sedí". Návrhári sa pri tvorbe skeletu inšpirovali skafandrom kozmonautov (netuším čím konkrétne, ale znie to dobre) a prekvapujúco košíčkami podprseniek (čo už chodí tým návrhárom alebo marketingovému oddeleniu po rozume), ktoré poslúžili ako predloha pre bezšvíkový a hladký pätný oblúk.
Spoločnou vlastnosťou oboch modelov je bezšvíková konštrukcia zvršku (ak nepočítame stehy v okolí "dierok" šnurovania) a to i v prípade pätného oblúka vystuženého priesvitným plastovým rámom.
Elastický skelet je tvorený z dvoch tenkých textilných dielcov, spojených ultrazvukovými zvarmi, ktoré sa navonok prejavujú pásikovým lemovaním. Jazyk pozostáva z priedušnej sieťoviny. Keďže vnútro neobsahuje žiadne iritujúce prvky, materiál na dotyk pripomína neoprén, obuv je možné nosiť aj bez ponožiek. Stielka s podporou klenby pozostáva z peny 4D Foam®, ktorá sa prispôsobuje tvaru chodidla.
Tenisky sú odpružené ľahkou a relatívne nie príliš hrubou vrstvou tlmiaceho systému Micro G®, jedná sa o porézny EVA materiál, ktorý pri zachovaní štandardných vlastností EVA, je o tretinu tenší.
Dezén podrážky anatomicky kopíruje šľachy a kosti chodidla, čím napodobňuje ich prirodzenú ohybnosť. Najviac exponované-odierané časti sú vyrobené z oderu odolnejšej gumenej vrstvy.  

Under Armour SpeedForm Apollo Under Armour SpeedForm Apollo
Under Armour SpeedForm Apollo Under Armour SpeedForm Apollo
Under Armour SpeedForm RC Under Armour SpeedForm RC
Under Armour SpeedForm RC Under Armour SpeedForm RC

Rozdiely medzi SpeedForm RC a Apollo
RC majú drop 6 mm, čo ich predurčuje pre minimalistický beh, hmotnosť je približne 170 gramov (veľkosť US 9).
Apollo majú 8 mm výškový rozdiel, a tým spôsobom inklinujú ku klasickým bežeckým topánkam (185 gramov), poskytujú väčšie odpruženie a pre pronátorov užitočnú podporu, na mediálnej strane polyuretánovým oblúkovým kompozitom vtesnanom do medzipodrážky.
Cena UA SpeedForm™ RC je (z oficiálneho cenníka výrobcu) 130 €, UA SpeedForm™ Apollo vás vyjdú na cca 110 €.