Internetový obchod - eastbay.com

Eastbay.com – americký internetový obchod so športovým tovarom – oblečením, obuvou a doplnkami, identického zamerania ako anglický sportsdirect.com. Estbay je dcérskou spoločnosťou Foot Locker.

Zrejme najzaujímavejšiu ponuku  tvorí široký výber bežeckej obuvi značiek, ktoré na Slovensku nie sú dostatočne zastúpené, ako Saucony, Mizuno alebo Brooks.

Dodacia doba: Približná doba dodania je 7 až 21 dní, tovar je doručovaný Slovenskou poštou.

Poštovné a balné: Poštovné na Slovensko a do Českej republiky je 25% z celkovej sumy objednávky, avšak minimálne 32,99 $.
Clo a  DPH:  Je samozrejmé, že celková cena objednaného tovaru a poštovného presiahne čiastku 22€. Po doručení balíka do miesta destinácie je zákazník (by mal byť) vyzvaný poštou na úhradu DPH – 20%, prípadne cla, ak objednávka prekročila 150€, viď. článok colných poplatkoch.  Balík bude vydaný na základe uhradenej poštovej poukážky.Zľavové kódy a kupóny: Obchod Eastbay má pravidelne v ponuke časovo obmedzené zľavy na nákup, či sú to zľavy na konkrétny druh tovaru alebo zľavy závislé od výšky objednávky, spravidla 10 až 20% z hodnoty nákupu, prípadne zníženie celkovej sumy o určitú čiastku (napr. 20$). Kód zľavy sa spravidla nachádza na úvodnej obrazovke webu. (Vo formulári objednávky sa kód vloží do položky Using a Promotional/Coupon Code?) Kód na poštovné zdarma platí len pre USA. Zľavou je možné čiastočne alebo úplne eliminovať cenu poštovného.
Platobné metódy: debetná (kreditná) karta alebo platobný systém PayPal.

Pomôcky:
Internetový prekladač Google Translate
Kurz  €/USD

Dcérsky obchod  eastbay4kids.com zameraný na detský tovar.