Nike Air Max 1 86 OG “Big Bubble“: Air Max 1 s veľkou bublinou

Prevedenie tenisiek nazývaných „Veľká bublina“ (Big Bubble) odkazuje na prvý model, ktoré návrhár Tinker Hatfield vyvinul ešte pred uvedením teraz známeho vzhľadu Air Max 1 z roku 1987.

Hlavným prvkom tenisiek je replikovaná predĺžená jednotka Air.
Model Air Max “Big Bubble“, uvedený 26. marca 1987 mal počas prvých mesiacov od vydania výrazne väčšie okno odpruženia. Prečo sa okno zmenšilo? Po uvedení na trh a počas prebiehajúcej výroby a distribuovaní približne 400 000 párov, inžinieri Nike zistili, že odkrytá vzduchová jednotka má tendenciu pri veľmi nízkych teplotách praskať, preto sa za behu a potichu zmenšilo okno na dĺžku aj na výšku a začala sa používať nová jednotka Air, tak ako ju poznáme dnes.
Farebné prevedenie v palete červenej, bielej a šedej je vyrobené s červenými prekrytiami, ktoré sa tiahnu od špičky až po swoosh. Topánky majú jemnejší materiálový štýl s textilným zvrškom a semišovým prekrytím.
Cena Air Max 1 86 OG štartuje na 170 eurách. Vďaka celosvetovej popularite je 26.3. dňom Air Max (Air Max Day) a patrí k významným míľnikom v histórii značky Nike.

Nike Air Max 1 86 OG
Nike Air Max 1 86 OG
Nike Air Max 1 86 OG