Adidas ClimaCool 2 a Adidas ClimaCool 02.17

Témy: 

V najteplejšom období roka uvádza Adidas nasledovníka prevzdušnených bežeckých tenisiek ClimaCool 1 a lifestylovú novinku horúceho leta - ClimaCool 02.17.

Adidas ClimaCool 1 ako aj nasledovník ClimaCool 2 sú konštrukčne určené, predovšetkým  kvôli masívnejšiemu odpruženiu, na absorbovanie nárazov pri behu, aj keď zrejme máloktorý, či už príležitostný, amatérsky, a už vôbec nie profesionálny bežec/bežkyňa ich využíva na pravidelný tréning.
S ClimaCool 2 prichádza nový dizajn zosobnený výraznou postrannou plastovou klietkou rebrovaného vzoru, skombinovanú so sieťovinou, samozrejme so zachovaním 360-stupňového odvetrávania. Tenisky sú odpružené dvomi blokmi štandardnej EVA medzipodrážky, i keď pôvodné ClimaCool 1 sa môžu pochváliť aj integrovanými tlmiacimi vankúšmi adiPRENE a adiPRENE+.
ClimaCool 2 momentálne stoja 150 €, okrem súčasne predstavených sieťovaných verzií sa v budúcnosti dajú očakávať aj ďalšie rozdielne štruktúry textilných súčastí - pokiaľ koncept ClimaCool 2 zaznamená určitý úspech. Mimochodom, na ClimaCool 1 sa nezabúda, a Adidas aj pre tento rok pripravil niekoľko prevedení.
Čisto vychádzkové a zo subjektívneho hľadiska pôvabnejšie ClimaCool 02.17 sa čo nevidieť dostanú na trh najskôr v bielom dámskom aj pánskom prevedení, ktoré sa ako inak poľahky znečistí. Zvršok je zhotovený z priedušnej textílie v štýle ClimaCool 1, pätu tentokrát uzamyká elastický neoprén. Cena „poltopánkových“ tenisiek bola stanovená na prijateľnejších 100 €.

Adidas ClimaCool 2 Adidas ClimaCool 2
Adidas ClimaCool 2 Adidas ClimaCool 2
Adidas ClimaCool 2 Adidas ClimaCool 2
Adidas ClimaCool 02.17 Adidas ClimaCool 02.17
Adidas ClimaCool 02.17 Adidas ClimaCool 02.17