YouTube  Facebook  Instagram   

Adidas sa zbavuje produktov YEEZY

Spoločnosť Adidas zahájila predaj zostávajúceho inventára produktov YEEZY.

Adidas ukončil partnerstvo s raperom Kanye Westom a dal zbohom spoločnej značke YEEZY v októbri 2022 pre jeho antisemitské prejavy na sociálnych sieťach.
Na predaj sú existujúce dizajny a modely určené do distribúcie v roku 2022 a produkty plánované na prvú polovicu roka 2023.
Rad výrobkov bude k dispozícii výhradne prostredníctvom adidas.sk/yeezy, respektíve aplikácie adidas CONFIRMED. Podstatná časť výnosov bude venovaná vybraným organizáciám bojujúcim proti diskriminácii a nenávisti, vrátane rasizmu a antisemitizmu.
Značka touto akciou zabila dve muchy jednou ranou a zodpovedala „otázku“: Čo s vyrobenými produktami a neodvratnou finančnou stratou? Darovaním bližšie neurčeného percentuálneho výnosu charitatívnym organizáciám sa vyhla prípadným negatívnym reakciám, ktorý by mohol „výpredaj“ u určitej časti verejnosti vyvolať.
Stopkou pre Kanye Westa prišla spoločnosť Adidas „o hus znášajúca zlaté vajcia“ a na tučné zisky z rokov 2015 až 2022 môže zabudnúť, keď len v roku 2020 tenisky YEEZY vygenerovali tržby za 1,7 miliardy dolárov. Vrásky na čele pohlavárom Adidas vyvoláva tiež žaloba skupiny investorov za oneskorené ukončenie partnerstva s Kanye Westom.

YEEZY výpredaj tenisiek

adidas.com
yahoo.finance.com