Ako vznikajú luxusné tenisky Dior Homme Savoir-Faire

Dior na sklonku minulého roka predstavil pre nadchádzajúcu jarnú a letnú sezónu 2017 kolekciu pánskych tenisiek.

Tenisky jarnej kolekcie 2017 luxusnej francúzskej značky navrhnuté šéfdizajnérom Dior Homme (Dior Homme je divíziou pánskej módy Christian Dior SA) Kris Van Asschom, sú produkované v hospodárskom a regionálnom centre Kampánie, v prímorskom Neapole - v pôsobisku v súčasnosti najznámejšieho slovenského futbalistu.
Južné Taliansko, územie obmývaním Tyrrhenským morom, je miestom kde vzniká sedem nových tenisiek pánskej jarnej kolekcie a kde savoir-faire (savoir-faire – umenie žiť, doslova vedieť sa s ľahkosťou prispôsobiť zmenám, ktoré sprevádajú rôzne, spravidla významné životné situácie) je príbehom o trpezlivosti, správnym využívaním zručností a dlhodobých skúseností.
Medzi viacerými pármi luxusných tenisiek, sú realizované v nízkom aj v stredne vysokom strihu, nájdete výtvor v pretlačenej koži s motívom „Princa z Walesu“ (Prince of Wales), pofŕkaný rôznymi farbami odkazuje na koníček zakladateľa značky –  amatérsku olejomaľbu.
Vytvorenie jedného páru takýchto tenisiek zaberie štyri dni. „Princa z Walesu“ -  spravidla biely „ geometrický zúbkovaný útvar“ na čiernom pozadí (alebo reverzne) opakujúci sa v štvorcovej - šachovnicovej štruktúre na bezšvovej vlnenej textílií, ako je napríklad tvíd, využil Christian Dior aj vo svojej vôbec prvej kolekcii Haute Couture v roku 1947.
Potom čo novučičké biele a vychladnuté gumené podrážky príslušnej veľkosti, voňajúce čerstvým syntetickým odérom, vypadnú z formy, remeselník v nadväznosti vyreže laserom z kože tridsať štyri kusov, v súlade s technickým výkresom dizajnérskeho štúdia.

Zvršok z teľacej kože je zostavený ručne, pracovník drobnými, sotva viditeľnými stehmi z nylonovej nite zošije jednotlivé diely do požadovaného - pružného tvaru a spodnú koženú líniu tenisiek fixuje kovovými cvokmi.  Ďalším krokom je nalepenie podrážky a spojenie konštrukcie so zvrškom obuvi šijacím strojom. Následne nájdu uplatnenie rôzne farebné tóny: červená, modrá, žltá, čierna a biele znaky pridané malým štetcom. Tieto ťahy farby na prírodnej vodnej báze tvoria jedinečný umelecký motív. Štyridsaťosem hodín je potrebných na schnutie a vytvrdenie vrstvy transparentného ochranného laku. A nakoniec ... hi-top tenisky Dior Darklight Mottled pred umiestnením do čiernej škatuli prejdú posledným krokom - podrobnou kontrolou kvality.