ASICS Gel-Kayano 30: Stabilita pre dlhé behy

ASICS Gel-Kayano 30 sú nové (2023) bežecké topánky pre pronátorov a bežcov s neutrálnym došľapom.
Gel-Kayano 30 sú ideálnou voľbou pre bežcov hľadajúcim obuv, ktorá im poskytne pohodlie, podporu a stabilitu pri dlhotrvajúcom behu. Topánka poskytuje rovnakú podporu ako jej predchodca, vďaka čomu je vhodná pre širšiu podskupinu bežcov: pronátorov, prípadne neutrálov, predovšetkým pre tých, ktorí bežia dlhšie a chcú predísť zraneniam. Zvyčajne by sa klasifikovali ako neutrálni bežci, avšak pri veľmi dlhých, dá sa povedať až maratónskych behoch potrebujú viac podpory.
Nové technológie stability kombinujú množstvo rôznych dizajnérskych atribútov.
Geometria Gel-Kayano bola upravená tak, aby poskytovala lepšie riešenie stability a pohodlia.
Na strednej strane topánky bola pridaná priehradka z peny, ktorá pomáha po každom dopade naviesť nohu do pozície. Cieľom tohto riešenia je zníženie množstva času stráveným vo vrcholnej pronačnej fáze – pomôže presmerovať prechod zo stredného postoja do špičky a dostáva nohu do neutrálnejšej polohy pre každý nasledujúci dopad.
Pozmenené bolo odpruženie medzipodrážky. Medzipodošva je tvarovaná tak, že sa na bočnej strane topánky zakrivuje dovnútra a tým poskytuje väčšiu kompresiu, výrez na mediálnej strane pomáha spôsobom využitia väčšej sily na efektívne stlačenie väčšieho objemu peny. Pena FF Blast Plus, ktorá sa nachádza v Asics Gel-Kayano 29, bola nahradená penou FF Blast Blast Plus Eco, ktorá je ľahšia a má nižšiu uhlíkovú stopu, samozrejme zlepšuje tlmenie nárazov a návratnosť energie. Bola zvýšená o 4 mm, čo znamená väčšiu kompresiu, výškový rozdiel medzi pätou a špičkou je 10 milimetrov.
Prešlo sa z vonkajšieho viditeľného gélu na vnútorný gél PureGel, ktorý je nielen mäkší, ale je efektívnejšie umiestnený.
Základňa topánky je tiež podstatne širšia, než Gel-Kayano 29, a bol upravený spôsob, akým sa topánky ohýbajú. Päta je tiež okrúhlejšia pre lepšiu kontrolu dopadu - keď sa bežci unavia, začnú robiť kratšie kroky a majú agresívnejší uhol päty, čím sa často dostávajú sa do kontaktu so zemou, preto bolo zvýšené skosenie päty.
Gel-Kayano 30 sú dostupné v širokej škále farieb za približne 200 €.

ASICS Gel-Kayano 30 ASICS Gel-Kayano 30
ASICS Gel-Kayano 30 ASICS Gel-Kayano 30
ASICS Gel-Kayano 30 ASICS Gel-Kayano 30
ASICS Gel-Kayano 30
ASICS Gel-Kayano 30