ASICS GT -1000, 2000 a 3000 na tretiu

V poradí tretia séria bežeckých tenisiek GT - 1000 3, 2000 3 a 3000 3, rovnako ako predošlé modely, predstavuje strednú výkonnostnú kategóriu výrobcu, čo sa týka technológii ako i ceny.
Topánky sú určené bežcom s neutrálnou biomechanikou a pronátorom, s tradičným štýlom behu s nášlapom na pätu až klenbu, tomu zodpovedá výškový rozdiel medzi zadnou a prednou časťou dosahujúci 10 milimetrov.
Zvršok všetkých modelov je v podstate zhotovený z identických materiálov - sieťovina a syntetické výstužné pásy, v navzájom spriaznenom dizajne.  Fundamentálne i keď nie vyslovene diametrálne odlišné rozdiely nájdeme v konfigurácii medzipodrážky. Prirodzene najvyššie postavené a najdrahšie GT-3000  3 (cca 140 €, cena GT-2000 3 je približne 130 €,  GT-1000 3 stoja cca 110 €) disponujú najväčším počtom, najviac cenených technologických prvkov. Tenisky sú produkované v troch rôznych šírkach.

ASICS GT -1000 3 prinášajú prepracovanú medzipodrážku SpEVA s doplňujúcim podporným DuoMax Support System a Guidance Trusstic. Prítomný je aj Impact Guidance System (I.G.S®).
V predaji sa taktiež vyskytuje variant GT-1000™ 3 G-TX s priedušnou, nepremokavou podšívkou GORE-TEX a s „drsnejším“ dezénom určeným k tréningovému behu v snehu.

GT-1000 3 GT-1000 3 G-TX

 

GT-2000 3 prichádza so zníženou hmotnosťou, čomu vďačí novému upnutiu päty Heel Clutching System  a medzipodrážke FluidRide. Ďalšími technologickými prvkami sú Guidance Line,  Guidance Trusstic System  a Dynamic DuoMax .
Prevedenie GT-2000™ 3 Lite-Show™ disponuje reflexnými vrstvami, variant GT-2000™ 3 Trail s outdoorovým dezénom podrážky  je pripravený na trailový beh.

GT-2000 3 GT-2000 3, dámske
GT-2000 3 LITE-SHOW GT-2000 3 TRAIL

GT-3000 3 ako najvyšší model zahŕňa prvky a technológie: FluidRide  medzipodrážku Dynamic DuoMax  a Guidance Trusstic System, Forefoot DuoMax, Impact Guidance System (I.G.S®), Heel Clutching System, Rearfoot and Forefoot GEL® a DuraSponge podrážku.

GT-3000 3 GT-3000 3, dámske

 

Zastúpené konštrukčné prvky a technológie

Impact Guidance System (I.G.S®) -  filozofia návrhu predstavuje spojenie rôznych konštrukcii, tak aby  jednotlivé celky mali v spoločnom výsledku priaznivý dopad na čo najprirodzenejší pohyb.

FluidRide®  je „dokonalá“ kombinácia nízkej hmotnosti, trvanlivosti a mäkkého odpruženia  medzipodrážky.

Dynamic DuoMax® Support System - konštrukcia zvyšujúca stabilitu a podporu, so zníženou hmotnosťou.

Heel Clutching System™ - exoskeletonové vystuženie pätného oblúka.

Rearfoot and Forefoot GEL® Cushioning Systems
Najznámejší prvok bežeckých topánok ASICS - gelová substancia tlmiaca nárazy, umiestnená v prednej časti medzipodrážky expanduje silu odrazovej fáze.

Guidance Trusstic System® - obdoba  I.G.S®, zároveň poskytuje zvýšenú štrukturálnu integritu strednej časti topánky.

Guidance Line®
Vertikálna drážka podrážky, podľa výrobcu zlepšuje efektivitu kroku-behu.

DuraSponge® Outsole
Odľahčená (fúkaná) AHAR® gumová zmes pre lepšie odpruženie a odolnosť v prednej časti.

SpEVA® Midsole Material
Medzipodrážkový tlmiaci materiál.

DuoMax® Support System
Medzipodrážka je tvorená z dvoch materiálov rozdielnej hustoty,  konštrukcia slúži na zvýšenie podpory a stability.

ComforDry™ Sockliner
Polstrovanie s antibakteriálnymi vlastnosťami absorbujúce vnútornú vlhkosť.