ASICS MetaRide: S novým odpružením s ľahkosťou do diaľav

Zabudnite na Gel-Cumulus 20, Gel-Nimbus 21 či GT-2000 7, aj keď rok 2019 sa neskončil, všetky minulé a budúce bežecké novinky ASICS zostanú v tieni  MetaRide.
Technológia MetaRide  kombinuje technológie FlyteFoam a GEL v pokročilom systéme odpruženia, ktorý by mal umožňovať dlhší a ľahší beh, k tomu má  prispievať  inovovaná konštrukcia podrážky, nápomocná pri vynaložení menšieho množstva energie.
Čo predchádzalo  k  vzniku a vývoja medzipodrážky  bežeckej cestnej obuvi MetaRide odhaľuje dizajnér Hiroaki Nishimura. Inšpirácia stojaca za vznikom topánky MetaRide sa začala známou skúsenosťou – takmer nepretržitým šlapaním do pedálov po rovine, bez veľkej námahy.
„Pýtali sme sa sami seba“, hovorí  H. Nishimura, „čo ak by sme tento stav aplikovali aj  na bežcov ? Čo ak by správny dizajn obuvi  umožnil bežať dlhšie, pri spotrebovaní menšej energie?
Dizajnér  ďalej vysvetľuje: „Našou úlohou bolo nájsť spôsob  ako zlepšiť rozsah pohybu. Myšlienka plynulého pohybu  sa stala základom návrhu. Keď sme začínali, tento koncept bol úplne nový, v spoločnosti ASICS  nikdy podrobnejšie skúmaný, i keď sme o tejto myšlienke v minulosti  uvažovali.“
Obdobné pohľady zdieľa  ďalší z vývojárov, Tomoki  Ishizashi: „ Náš výskum viedol k mnohým vzorkám – niektoré vyústili do omylov s divokým výsledkom. Kľúčovou otázkou bolo, či by sa bežec pohyboval plynulejšie, ak by sme priblížili jeho krok k oválnej krivke tým, že by sme vystužili prednú časť obuvi a tvarovali by sme podrážku do oblúka.  Toto bol základný predpoklad rozvoja technológie GUIDESOLE ™, ktorá je vlastnosťou topánky METARIDE ™.
„Mali sme nápad,  ale kým sme vzorky topánok neskúsili, nemohli sme odhadnúť, aký bude výsledný pocit z hotového výrobku. Každá skúsenosť bola prekvapujúca – niektorá  lepšia, niektorá horšia. Snažili sme sa úplne o niečo nové, museli  sme čeliť mnohým problémom vo výrobe, v  kvalite a funkčnosti. Takmer ma to donútilo vzdať sa projektu, ale všetky problémy sme riešili jeden po druhom.

ASICS MetaRide

Čo je a ako funguje GUIDESOLE
Kým tradičná športová obuv má väčšinou lineárny, segmentovaný dizajn podrážky (v Hoka One One
by určite nesúhlasili), podrážka MetaRide je postavená na krivke. Každým krokom je klenutá podrážka v konštantnom, plynulom pohybe - obdobne ako nohy cyklistu a pedále jeho bicykla.
Zakrivená konštrukcia podrážky a pevnejšia predná časť  redukujú ohýbanie členka, čo znamená, že svaly na nohách môžu vynakladať menej energie.
Technológie vytvárajú  odpruženie pretavené do ľahkej a responzívnej medzipodrážky. Unikátna konštrukcia sústreďuje hmotnosť  topánky smerom k zadnej časti . Pevnejšia vrstva  medzipodrážkovej technológie FLYTEFOAM® Lyte poskytuje odpruženie a štrukturálna pevnosť, zatiaľ čo druhá vrstva  FLYTEFOAM® Propel dodáva podrážke mäkkosť.  Viditeľné časti technológie GEL® pod pätou zlepšujú tlmenie pri dopade, v prednej časti zefektívňujú odraz.
Výkonnostná bežecká obuv ASICS MetaRide  z priedušného textilného  úpletu a špecifickou a vizuálne nezameniteľnou technológiou  GUIDESOLE, navrhnutá pre viac kilometrové behy, vás vyjde približne na 250 €.

ASICS MetaRide
ASICS MetaRide