Beháme s Merrell Bare Acess 2

Línia bežeckej obuvi Merrell Bare Acess  ponúka prijateľné odpruženie, nulový „drop“, ľahkú konštrukciu, dostatočný priestor pre prsty a flexibilnú podrážku.

V porovnaní s predchodcom (Bare Access) prichádza novinka Merrell Bare Acess 2  v úplne rozdielnom – pozemnom dizajne zvršku  spolu s prepracovanou podrážkovou konštrukciou. V konečnom výsledku tu máme úplne nové cestné bežecké topánky určené pre „beh na boso“. Zvršok je zhotovený z dostatočne elastickej polyesterovej sieťoviny, pružnej fixácii päty, v stredovej časti sa nachádza diagonálne rebrové polyuretánové vystuženie, na ktorom nájdeme nanesenú reflexnú vrstvu zvyšujúcu viditeľnosť v zhoršených svetelných podmienkach.


 

Flexibilitu odolnej jednoliatej podrážky Vibram Ba2 zvyšuje dezén realizovaný diagonálnymi zárezmi (pod pätou), pod klenbou plynulo prechádzajúcimi do zhustenej štruktúry, v prednej časti sa vyskytujú priečne a pozdĺžne drážky. S obdobným dezénom sa stretneme aj v pripravovanom modeli Vapor Glove. Nepríjemnou vlastnosťou by mohlo byť zachytávanie malých kamienkov v drážkach podrážky. V predchodcovi bol použitý typ podrážky Ba1, o niečo mohutnejšia Ba2 by mala zlepšiť celkovú odolnosť, čím sa na druhú stranu mierne zvýšila celková hmotnosť topánky ( hmotnosť pánskej veľkosť UK 10 by sa mohla vyšplhať k 250 gramom). Hrúbka medzipodrážkového odpruženia (EVA) je 8 mm, mierne vyvýšená kopíruje klenbu chodidla, čo zrejme nebude vyhovovať všetkým bežcom. Stielka z mikrovlákna má aplikovanú antibakteriálnu (protizápachovú) vrstvu Aegis.
Merrell Bare Acess 2 sa dá charakterizovať ako letná bežecká obuv, do určitej miery použiteľná aj na ako-tak spevnené komunikácie, určená na „celodotykový“ štýl behu na boso a poskytujúca ideálny výškový rozdiel medzi pätou a špičkou - 0 mm (Osobná poznámka: Ohľadom 0 mm dropu som na pochybách, nejaký ten milimeter navyše by sa tam možno dal nájsť).