Bikerský štýl sezóny jeseň/zima 2013

Malý prehľad dámskych „bikerských“ čižiem jesenno-zimnej sezóny 2013.

Čižmy sú vyrobené z hladenej alebo leštenej či patinovanej kože tmavých odtieňov, v tradičných jednofarebných prevedeniach, s klasicky prevládajúcou čiernou, ktorá je nasledovaná druhým najpočetnejším - tmavohnedým odtieňom, minoritnú skupinu farieb zastupuje červené či zelené sfarbenie.
Obuv na nižších cenových priečkach (napr. Tamaris) je spravidla vyrobená z lacnejšej syntetickej kože. Patinovanú, výrazne zbrúsenú kožu, môžeme nájsť napríklad v podobe modelu Yellow Cab Hooked - čižmy vyzerajú akoby mali za sebou najazdených niekoľko tisíc kilometrov.
Podšívka väčšiny modelov pozostáva z textilu, kožená podšívka, ak je použitá, je ohraničená oblasťou sáry. Podrážky sú zhotovené z odolnej tvrdej gumy, výška podpätku sa spravidla pohybuje medzi 2-3 centimetrami, to ale neznamená, že  výrobcovia v nadchádzajúcej sezóne jeseň/zima 2013 neplánujú uviesť modely s väčšou výškou podpätku- viac ako päť centimetrov (vo výbere nie sú zahrnuté).
Najčastejším dekoračným prvkom sú jeden alebo dva remienky s kovovými prackami, umiestnené na vrchu sáry, respektíve priehlavku, ktoré zvyčajne nemajú praktický význam. Väčšina modelov je vyzbrojená  predsa len praktickejším, i keď nie vždy spoľahlivým kovovým zipsom (každý má skúsenosť s vytrhnutým zubom/zubmi),  umiestenom na mediálnej strane. Nespornou výhodou zipsu je pohodlnejšie nazúvanie, ako i vyzúvanie čižiem.

Zastúpene značky: Buffalo Girl, Andrea Conti, Tamaris, Bugatti, Remonte Dorndorf, Marco Tozzi, Buffalo London, Marc, SPM, Bronx, Belmondo, Yellow Cab, Fly London, Replay a  ďalšie.

 

AirstepAndrea ContiBelmondo
BronxBronxBruni Premi
Buffalo GirlBuffalo GirlBuffalo London
Buffalo LondonBugattiFly London
GoldmudGoldmudMarco Tozzi
MarutiNobrandNobrand
Remonte DorndorfReplaySPM
TamarisTamarisTamaris
UnisaYellow Cab