Caterpillar Streamline - pracovná obuv športového strihu

Nízkoprofilové Streamline od Cat Footwear v pretvárke trailových topánok vybavené bezpečnostnými prvkami.

Charakteristika
Špica (Composite Safety Toe) je chránená nekovovým polymérovým kompozitom spojeným s balistickým nylonom, nenarúša činnosť elektronických obvodov, neprenáša chlad ani teplo. Ďalšou bezpečnostnou vlastnosťou modelu Streamline je izolačná ochrana pred elektrickým napätím do 600 V (Electrical Hazard).
Nylonová textília zvršku poskytuje dlhodobú životnosť, je ľahká, flexibilná a relatívne priedušná, vystužená ohybnou vonkajšou a čiastočne ochrannou plastickou mriežkou.  
Polyuretánová konštrukcia podrážky T1000 obsahuje malé vzduchové bubliny, čo znižuje hmotnosť obuvi a zlepšuje pohlcovanie nárazov, okrem iného poskytuje solídnu priľnavosť a protišmykovosť (Extreme Slip Resistance), dezén napomáha zachovať stabilitu na nerovných povrchoch. Materiál podrážky zostáva pružný aj pri veľmi nízkych teplotách (- 30 °C), kedy bežná guma a PVC majú tendenciu sa lámať. Podrážka, respektíve medzipodrážka je zo zvrškom spojená šitím a lepením. Šitá konštrukcia tvorí základ flexibility, zatiaľ čo lepený spoj je nepriepustnou bariérou voči poveternostným vplyvom (voda).
Pracovné topánky Streamline sú zhotovené s ohľadom na celkovú ergonómiu - stabilitu, flexibilitu a komfort. Anatomicky umiestnené polstrovanie, podpora klenby, tvarovanie päty, antibakteriálna EVA stielka by mali zlepšovať celodenné pohodlie (ErgoLite).
Odpruženie pozostáva z dvoch celkov EVA rozdielnej hustoty, zmysluplnosť tejto konfigurácie ostáva neznáma, jediným praktickým účelom by mohla byť eliminácia pronácie.
Topánky sú určené pre prácu v relatívne nenáročnom teréne a za priaznivých klimatických podmienok, respektíve v ľahkom priemysle. Svojim strihom nájdu využitie aj ako rekreačná obuv, v ktorej je možné podniknúť rýchlu chôdzu, či nejaký ten krátky beh.