Celý deň snívam o teniskách

Témy: 

“All Day I Dream About Sneakers“ (Celý deň snívam o teniskách) - spoločný projekt Adidas Originals a magazínu Lifelounge z roku 2008  inšpirovaný kampaňami Adidasu-u “Impossible Is Nothing“ a “Celebrate Originality“. (Jedná sa síce o starší projekt, ale pre jeho výnimočnosť sa ho oplatí pripomenúť.)

Projekt prezentuje výtvory Herr Fritz Träumera - mýtického a tajomného návrhára športovej obuvi, ktorý celý svoj život venoval tvorbe tých najoriginálnejších tenisiek, aké len mohol tento svet vidieť. Pravý vizionár Herr Fritz Träumer si uvedomoval obrovský potenciál tenisiek, a to  nielen ako obuvi na športové využitie. Denne vstrebával nové poznatky zo sveta dizajnu športovej obuvi, sníval o rozšírení ich súčasných vlastnostía pridaní nových možností. 

V unikátnej spolupráci vydali Lifelounge a  Adidas limitovanú edíciu knihy, ktorá bola exkluzívne k dispozícii iba u predajcov obuvi v Austrálii a Novom Zélande. V knihe viazanej v koži sa dajú nájsť ukážky zo súkromných poznámok Träumera a obrázky jeho jedinečných výtvorov.

(Herr Fritz Träumer je v skutočnosti fiktívna postava vytvorená dvojicou austrálskych umelcov Dimitri Kalagasom a Chris Cookom.)
lifelounge.com.au