Čižmy a čižmičky na leto 2017 ... aj 2018

Zoznámte sa s neznačkovými letnými čižmami sezóny 2017.

Čo nám pripravilo horúce leto 2017, keď pri teplote v niektorých dňoch šplhajúcou sa k takmer 40 stupňom sú možno najvhodnejšou obuvou snáď len šľapky.
Dámy, o nedbalé prižmúrenie oka mladšie slečny milujúce alebo požadujúce počas leta z estetických, prípadne iných dôvodov čiastočne alebo úplne, elegantne zahalené členky, sa stretnú rovnako ako v minulosti aj počas tohto leta, a so 100-percentnou pravdepodobnosťou v tom budúcom, či v sezóne 2019, s relatívne vysokými indiánkami perforovanými rozličnými otvormi do rozmanitých ornamentálnych vzorov, viac-menej odkazujúcimi na motívy z kultúry pôvodných obyvateľov amerického stredozápadu.
Neodmysliteľné zastúpenie si nájdu „ čižmo-sandále“ na spôsob dávnych gladiátoriek s koženými alebo syntetickými remienkami, šnúrkami rôznej šírky opletajúcimi nohy, spravidla siahajúcimi aspoň po kolená, spolu s nimi sa objavujú pokusy s horizontálnymi šablónami a dekoratívne zdobenými podpätkami.
Prítomnosť si vydobýjajú členkové čižmy s priesvitnou pančuškovo textilnou štruktúrou, pri ktorých sa nemusíte báť vzniku očiek  - nejedná sa silonky (nylonky).  Obdobným strihom si razia cestu
čipkované prevzdušnené čižmy vhodné na slávnostné príležitosti, zväčša s otvorenou špičkou, v jednofarebných, spravidla základných odtieňoch- čierna a biela.
Zastúpené sú obligátne, do rôznych vzorov, strojovo pletené čižmy imitujúce háčkovanú textíliu, a keďže čínsky výrobcovia sa boja experimentovania, vždy len v jednofarebnej kombinácii.
Za relatívnu novinku, predvedenú v priebehu minulého roka (2016), na tak „trochu“ bacuľatých nohách celebrity Kim Kardashian, sa dajú považovať vysoké, viac alebo menej perforované - roztrhané džínsové čižmy.