YouTube  Facebook  Instagram   

Converse All Star Modern HTM

V roku 1917 uviedla Converse gumenú podrážku s kosoštvorcovým trakčným vzorom, ktorý sa stal jedným z najznámejších dezénov obuvného priemyslu. S trakciou podrážky napojenej na plátenný zvršok, doplnený okrúhlym koženým logom v oblasti členku a spárovaný s gumovou špičkou priniesli tenisky dovtedy nevídaná ochranu a trvanlivosť. O tri roky neskôr dostal inovatívny dizajn zodpovedajúci názov - All Star.

Converse odvtedy prešli niekoľkými menšími úpravami, ako napríklad v roku 1925 zlepšením odpruženia päty, pridaním gumenej podrážkovej vrstvy alebo v roku 1950 nízkoprofilovým variantom OX.
V uplynulých dvoch desaťročiach sme sa mohli stretnúť s viacerými adaptáciami , od pridania dekoratívnych, prípadne funkčných zipsov, koženým alebo Flyknit zvrškom, s vrchnou časťou z dvoch samostatných plátien či zateplenými modifikáciami, až po súčasnú verziu Chuck Taylor All Star II so stielkou Lunarlon, polstrovaným jazykom a zmäkčenou podšívkou z mikrovlákna (syntetický semiš).
Converse All Star Modern predstavujú spolupráca dizajnéra  Hiroshi Fujiwara, viceprezidenta Nike pre kreatívne koncepty Tinker Hatfielda a riaditeľa firmy Mark Parkera. HTM  je skratka pre prvé iniciály týchto troch spolupracovníkov skúmajúcich nové koncepty dizajnu za prispenia najnovších technológií, ako v prípade Converse All Star Modern konštrukcie Nike Hyperfuse, Phylon podošvy, TPU špičky a neoprénového jazyka. Čisté línie nového HTM dizajnu čiernej a bielej verzie  ponúkajú  pružnú koziu kožu zdobenú vyrazeným All-Star a HTM logom na pútku.

Converse All Star Modern HTM
Converse All Star Modern HTM
Converse All Star Modern HTM
Converse All Star Modern HTM
Converse All Star Modern HTM