Cyklistická obuv Petra Sagana na MS 2016 v katarskej Dauhe

Peter Sagan uplynulú nedeľu (16.10.2016) zavŕšil mimoriadne úspešný športový rok opätovným - druhým ziskom titulu majstra sveta, rok v ktorom sa stal vôbec prvým majstrom Európy, trikrát víťazne preťal cieľovú pásku na TDF, kde sa súčasne po piaty krát za sebou stal držiteľom zeleného dresu a taktiež obsadil prvú priečku v seriáli World Tour.

Cestná cyklistická obuv Petra Sagana

V roku 2014 po rozvode s Cannondale, s tímom v ktorom obúval tretry talianskej firmy SIDI (vid. článok z dávno- nedávnej minulosti) a vstupe do Tinkoff-Saxo, sa stal tvárou kalifornskej spoločnosti Specialized. V spolupráci so Specialized bude pokračovať aj v roku 2017, tentokrát v tíme Bora.
Na nohách Petra Sagana ste väčšiu časť súťažnej sezóny 2016 mohli vidieť topánky Specialized S-Works 6 Road Shoe 2016" a približne od druhej polovici roka aj ich špeciálne farebné prevedenie, bielo-čiernu verziu "ALLEZ" zo zlatými grafickými motívmi, s ktorým sa zúčastnil aj posledných majstrovstiev sveta.
Specialized S-Works 6 disponuje v porovnaní s posledným modelom S-Works 5 podstatne prepracovanou stielkou, podrážkou a zvrškom. Konštrukcia Body Geometry podporuje trvalé pohodlie v priebehu celého zdvihu pedálov, Body Geometry znižuje nebezpečenstvo úrazu optimalizáciou bedier, kolien a zarovnania nôh. Základňu topánky - podrážku, ktorá pomáha maximalizovať efektivitu prenosu sily z pedálov, tvorí pevná a vôbec najľahší uhlíková platňa (s trojdierkovým úchytom) akú kedy Specilized vytvorila, FACT Powerline. Zvršok je zhotovený zo syntetickej kože, v strednej časti a päte nájdete Dyneema® CubicTech, materiál z tepelne spájaných vlákien (kombinácia elastického laminátu a textilných vlákien), s vysokou úrovňou jednosmernej tuhosti, ktorý napriek tomu stále poskytuje torznú pružnosť. Špecificky tvarované polstrovanie päty a z jedného kusu lisované uchytenie PadLock zaisťuje pevné zovretie chodidla v topánke. Šnurovací systém tvorí dvojica koliesok Boa S2-Snap s mikro obojsmerným nezávislým nastavením a remienok na suchý zips.
Cena S-Works 6, najdrahších cyklistických tretier od Specialized, je približne 350 €.
Foto:  velonews.competitor.com. Info: specialized.com