YouTube  Facebook  Instagram   

Desať topánok do vody

Desať súčasných topánok do vody, prípadne vhodných ako voľnočasová, či obuv vhodná na športové a turistické aktivity v teplom letnom počasí.
 

Adidas TERREX Climacool Boat
Časom overená, dlhoročná  séria tenisiek (prezentovaný model sa datuje do roku 2016).
Ľahký, priedušný a rýchloschnúci sieťovinový zvršok, spolu s perforovanou stielkou, v súčinnosti s podrážkovými otvormi, zabezpečuje odvod vody.
Úlohou podrážky Traxion s protišmykovými vlastnosťami  je zlepšiť priľnavosť na klzkom, mokrom povrchu. Medzipodrážkové odpruženie pozostáva z mäkkej vulkanizovanej gumy. Elastický neoprénový zadný diel verne kopíruje pätu. Tenisky sú vhodné aj na vodné športy.

Adidas Terrex Climacool Voyager

Adidas Terrex Climacool Voyager
Rovnako známa séria univerzálnej športovo-turistickej obuvi  (na obr. je model 2018).
Zvršok je zhotovený z rýchloschnúcej sieťoviny,  horizontálny odvodňovací systém sa nachádza v medzipodrážke. Tlmiacu medzipodrážku tvorí klasická EVA.

Adidas Terrex Climacool Voyager

Merrell All Out Blaze Sieve a Tetrex Crest Wrap
Polosandále All Out Blaze Sieve a Tetrex Crest Wrap zhotovené zo syntetickej, vode odolnej kože.
Rýchlošnurovacie All Out Blaze Sieve disponujú medzipodrážkou Unifly , ktorá sprevádza celú sériu turistických topánok línie „All Out“,  a podrážkou Vibram. Tetrex Crest Wrap obsahujú klasickú tmiacu zmes EVA a podrážku od Merrellu-u M Select™ WET GRIP.

Merrell All Out Blaze Sieve
Merrell Tetrex Crest Wrap

Merrell Tetrex
Obuv zo sieťoviny s rýchloupínaním, odpružená medzipodrážkou EVA, ktorá spolu s podrážkou M Select ™ WET GRIP disponuje drenážnymi otvormi.

Merrell Tetrex

Merrell Tetrex Rapid Crest
Nízkprofilová obuv zo syntetiky a viacvrstvovej sieťoviny s klasickým šnurovaním, s tlmiacou EVA a už obligátnou protišmykovou podrážkou stvorenou pre mokrý podklad -  M Select™ WET GRIP.

Merrell Tetrex Rapid Crest

Vibram V-Aqua
V-Aqua, päťprstá obojživelná obuv umožňujúca prirodzený pohyb vo a pri vode na rôznych povrchoch. Ľahká, tenká a flexibilná s perforovanou 3,7 mm podrážkou Megagrip a 2mm EVA stielkou povrstvenou protišmykovým silikónom. Vhodná na takmer všetky vodné športy.

Vibram V-Aqua

Under Armour Kilchis
Tenisky zo syntetiky a sieťoviny, so sériou odtokových otvorov v tlmiacej mezipodrážke, podrážka je prispôsobená na hladké, mokré povrchy. Oficiálne určená pre rybárov loviacich z malých rybárskych člnov.

Under Armour Kilchis

Salomon Techamphibian 3
Mix sandál a trailovej-turistickej obuvi, vhodná do technicky náročnejšieho terénu. Zhotovená z rýchloschnúceho zvršku s rýchlošnurovaním a nastaviteľným upínaním (prostredníctvom remienku) zadnej časti. Univerzálna podrážka Contagrip pracuje v mokrom alebo suchom, mäkkom ale aj tvrdom teréne.

Salomon Techamphibian 3

Vivobarefoot ULTRA 3
Obuv stvorená do vody – vďaka zvršku z mäkčeného plastu EVA so šesťuholníkovými otvormi a gumenej podrážke nenasiakne ani kvapkou vody. Odvodená od bežeckého „barefoot“ modelu, ktorý sa objavil na trhu v roku 2012. Verzia Vivobarefoot ULTRA 3 s prídomkom Bloom je prevažne zhotovená z flexibilnej tvárnej hmoty vyrobenej z rias.

Vivobarefoot ULTRA 3

Pohľady do minulosti:  „Vodná letná obuv“ sezóny 2012/13, tenisky Adidas do vody - 2017.