Dr. Martens DMS-LITE, evolúcia topánok 1460 a 1461

Dr. Martens v priebehu roka 2016 uviedol modernizované verzie poltopánok 1461 a topánok 1460.
Nová séria DMS-LITE je spojením klasického štýlu platného od  60-tych rokoch minulého storočia s prvkami  športových topánok 21.storočia.

Kategória DM's Lite by mala prinášať všetky aspekty originálov, vrátane výsledného dizajnu a zakomponovania charakteristického vzduchového odpruženia Air Wair.
Voľnočasové topánky Solaris vychádzajú z ikonických poltopánok 1461. V porovnaní so známou predlohou sú podšité odolnou nylonovou textíliou, pridanú hodnotu prináša polstrovanie, vrátane jazyka, ktoré prispieva ku komfortu nosenia.  Kožený zvršok s jemne zvýraznenou štruktúrou je šnurovaný tradične krátkou trojdierkovou konfiguráciou –  rovnako ako 1461. Protišmyková a oderuodolná podrážka zaberá o čosi väčší plošný obsah a je skombinovaná s atletickou, do biela sfarbenou medzipodrážkou. Nová sofistikovaná medzipodošva je minimálne vizuálne najvýznamnejšou zmenou novej generácie. Unisex topánka so zníženou hmotnosťou (oproti 1461) disponuje novou pamäťovou stielkou SoftWair bezpečne pohlcujúcu vlhkosť.  Obuv je realizovaná v dvoch farebných variantoch: čierna a hnedá.
Rovnako ako Solaris aj  trojdierkový model Cavendish je kópiou 1461 a obsahuje totožné prvky: ľahšiu medzipodrážku Phylon, gumenú oderuodolnú a protišmykovú podrážku a stielku SoftWair.  Nepolstrované kožené topánky Cavendish sú produkované v dvoch farebných vyhotoveniach: čierna a čerešňovo červená.  
Osobitnou kapitolou je nubuková verzia Cavendish Reflective, s reflexnou povrchovou úpravou v podobe textúry hadej kože.
Do edície modernizovaných poltopánok sa radia aj mokasíny Edison odvodené od modelu Adrian a úplne najnovší člen kolekcie DMS-LITE 2016, 5-dierkové vyleštené vingtip poltopánky Gabe, predlohou tejto brogue obuvi bol pre zmenu iný postarší model 3989.

Solaris Solaris
Cavendish Cavendish

DMS-LITE-BOOTS
Obuv Newton nadväzuje na nie menej populárne vysoké topánky 1460 spadajúce tiež do kategórie nízkych šnurovacích čižiem. Nová generácia topánok  Newton v plnej miere kopíruje strih pôvodných – rebelských 1460, vrátane osem-dierkového šnurovania, šitia žltou niťou a vrúbkovaného vzhľadu medzipodrážky. Modernizovaný štýl prináša tretinové zníženie hmotnosti. Novými prvkami sú opäť: medzipodrážka Phylon, oderuodolná a protišmykovú podrážka a stielka SoftWair.  Modifikácia Newton Reflective sa ako inak pýši blýskavým svetlo-odrazovým efektom.
Model Rigal zahŕňa obligátne športovú medzipodrážku Phylon a stielku SoftWair, pridáva textilnú podšívku, polstrovanie a jazyk zo sieťoviny.

Newton Newton
Rigal Rigal
Rigal