Internetový obchod Foot Locker

Foot Locker - americký obchodný reťazec, ktorého korene siahajú do 19. storočia. S viac ako 3700 “kamennými “ predajňami (po celom svete) patrí k najväčším obchodným reťazcom v USA.

Obchod je materskou spoločnosťou  predajného portálu eastbay.com, z tohto dôvodu je ponuka  tovaru v obidvoch  e-shopoch takmer identická – športová obuv, súpravy, tričká, bežecké topy a iné. Na footlocker.com a  eastbay.com sa dajú nájsť najnovšie produktové novinky rôznych športových značiek, predovšetkým od spoločnosti Nike. Európska pobočka footlocker.eu v súčasnosti nedodáva tovar na Slovensko alebo do ČR.

Dodacia doba: 7-21 (30) dní, doručovanie tovaru prebieha prostredníctvom Slovenskej pošty

Poštovné (balné), clo a DPH:  Poštovné je uvedené na stránke predajcu v tabuľke All Other Countries, napríklad na tovar do 100 USD je poštovné 30 USD,  pri objednávke od 100 do 200 USD je poštovné 50 USD, atď. Tovar zakúpený v e-shope podlieha daňovým a colným poplatkom Slovenskej republiky, respektíve EU (výška cla záleží od charakteru dováženého tovaru). Ak celková  suma objednávky (aj s poštovným) presiahne 150 €, platí sa okrem 20% DPH aj samotné clo, viac v  článku o colných poplatkoch.

Zľavové kódy-kupóny:  Časovo obmedzené percentuálne zľavy alebo zľavy s pevnou čiastkou, závislé od výšky objednávky. Kód v objednávke sa vkladá do políčka označeného “Using a Promotional/Coupon Code?“, nachádza sa na úvodnej stránke webu.

Platobné metódy:  Debetná (kreditná) karta alebo platobný systém PayPal.

Pomôcky:
Internetový prekladač Google Translate
Kurz  €/USD

Dcérske obchody:  foot-locker.co.uk, ladyfootlocker.com, kidsfootlocker.com, footaction.com, eastbay.com