Internetový obchod Zalando

Zalando je nemecký online maloobchodný predajca obuvi a oblečenia pôsobiaci vo väčšine krajín Európy, spoločnosť bola založená v roku 2008 a v súčasnosti je aktívna v dvadsiatich piatich európskych štátoch.

Zalando sa zameriava na získanie čo najväčšieho podielu na európskom trhu s módou, inšpirované americkým internetovým predajcom Zappos.com sa pôvodne špecializoval na predaj obuvi. V marci 2017 získal Zalando nemeckú spoločnosť Kickz, v tom čase Kickz vlastnil v Nemecku pätnásť kamenných predajní a všetky preferovali predaj basketbalovej obuvi.
Prvýkrát sa Zalandu podarilo vytvoriť zisk v roku 2014. Takmer polovica tržieb pochádza z nemecky hovoriacich krajín – Nemecka, Rakúska a Švajčiarska.
V roku 2018 Zalando rozšírilo svoje pôsobenie v Českej republike a v júni 2021 spustilo online platformu tiež na Slovensku.
V internetovom obchode je k dispozícií
aj tovar od partnerských subjektov.

Platobné metódy e-shopu
Kreditné alebo debetné karty MasterCard, Visa a Maestro. Platobný systém PayPal. Dobierka. Bankový prevod.

Doprava z e-shopu
Objednávky sú distribuované Slovenskou poštou, balík je možné doručiť domov alebo na výdajné miesto: Slovenská pošta – Balík na poštu, prípadne praktickejšie do BalíkoBoxu.
Doručenie je zdarma, pokiaľ je hodnota objednávky minimálne 14,90 €. V opačnom prípade je štandardný poplatok za doručenie 2,90 €. Tovar je spravidla doručený do siedmich dní. Za expresné doručenie do 24 hodín počas pracovných dní a na vybrané produkty si obchod účtuje poplatok 3,50 €, zrýchlené dodanie tovaru realizuje DHL Express.

Vrátenie tovaru
Zalando poskytuje možnosť až 100 dní na vrátenie nenoseného tovaru a ako jeden z mála e-shopov túto službu v plnej výške prepláca – súčasťou objednávky je pribalený spiatočný štítok pre bezplatné doručenie prostredníctvom Slovenskej pošty.