Instagram    Facebook    YouTube

Jarná a letná dámska kolekcia 2024 od Manola Blahnika

Kolekcia čerpá inšpiráciu zo sveta prírody prenesených do vyšívaných detailov alebo klasických motívov inšpirovaných modernistickými budovami Bari, sôch Syrakúz a ďalších eklektických odkazov.

Inšpirovaný Picassovým dielom a jeho časom stráveným v Stredomorí, Manolo votkáva tieto odkazy do jarnej kolekcie. Portréty Picassovej múzy Jacqueline inšpirovali zúbkované okraje, hranaté výrezy a živé farebné palety. Manolo dodáva kolekcii ženský nádych a odkazuje na opakujúce sa obrázky holubíc s krištáľovými detailmi zdobenými perím.
Vejárovité línie akantového listu
(dekoračný architektonický prvok) inšpirovali štýly s grafickými detailmi v žiarivých farbách, zatiaľ čo vyšívané sedmokrásky zdobia tradičné siluety.
Inšpirácia idylickým životom v letovisku Francúzskej riviére je realizovaná v žiarivých farbách od sýtych červených až po jemné pastelové tóny. Sandále zdobia výrazné pruhy.
Manolo sa odvoláva
aj na svoje milované Taliansko a čerpá inšpiráciu z historických iterácií talianskeho umenia a architektúry inšpirovaných komplexnou nástennou maľbou pouličného umelca Stena Lexa a ponárajúc sa hlbšie do minulosti i z klasických sôch Syrakúz, ktoré ovplyvnili súčasné sandále s kovovými detailmi cvokov.
Celú kolekciu si môžete prezrieť v tomto odkaze.