Klasika v podaní HI-TEC Altitude V WP

Outdoorová obuv HI-TEC Altitude V WP  je novým modelom jarno-letnej sezóny 2014 v obvyklom vzhľade turistických topánok mediálneho strihu.

Ako bolo spomenuté v úvode, dizajn Altitude V Waterproof so zošikmeným polstrovaným golierom sa vyznačuje tradičnou fazónou strednej výšky. Altitude V WP sú vhodné pre všetky ročné obdobia, na celodenné vychádzky s výnimkou pochodov v extrémnych mrazoch, v prípade priaznivých podmienok i na viacdenné túry. Topánky môžeme zaradiť k produktom (ako mnoho ďalších), stierajúcim rozdiely medzi pracovnou a turistickou obuvou.  Takže okrem turistiky môžu dobre poslúžiť pri pasení kôz či naháňaní svetlušiek po lesnej čistinke za polnočného svitu mesiaca. Uplatnenie si nájdu aj ako jesenná, pripadne zimná urban obuv.
Topánky sú zhotovené z robustnej, odolnej  a hladenej usne, zošitej (a zlepenej) tak aby do svojich útrob nevpustili kvapku vody. Šnurovací systém tradičnej konfigurácie s okrúhlymi šnúrkami sa spolieha na kovové háčikové očká. Výrobca poskytuje model v troch farebných odtieňoch: v čiernej, hnedej, a žltej (tan).Významným prvokom podieľajúcim sa  na vodoodpudzujucom efekte je impregnácia vrstvou i-Shield.  Jedná sa o tekutinu nízkej viskozity rozpustnej v chemických rozpúšťadlách, poskytujúcu neviditeľnú ochranu pre všetky druhy kože a väčšinu tkanín a sieťovín, a to nielen voči vode ale i olejovým kvapalinám.  V kombinácii s technológiou Dri-Tec - priedušnou, vodonepriepustnou a paropriepustnou membránou je obuv, respektíve noha takmer úplne chránená aj  v tom najdaždivejšom prostredí.
Altitude V WP  sú odpružené EVA hmotou, ktorá sa pravidelne stáva súčasťou všetkých moderných outdoorových topánok , jej úlohou je pohlcovať nárazy vznikajúce pri chôdzi. Pod anatomicky tvarovaným odpružením sa nachádza podrážka zhotovená z odolnej gumy tvorená viacsmerným dezénom.
Zabudnúť nemožno ani na stielku OrthoLite poskytujúcej dodatočné tlmenie s proti zápachovými a antibakteriálnymi vlastnosťami.

Vo videu je predstavená súčasná (2014) rodina turistických topánok HI-TEC Altitude V.