Letná úroda bežeckých tenisiek Adidas 2014

Krátke predstavenie nových modelov cestných bežeckých topánok nemeckého výrobcu Adidas, uvedených v tohtoročnej letnej sezóne.

Adidas adiZero Adios Boost 2.0
Tenisky, ktorých odpruženie je založené na dnes už pomerne známom "polystyrénovom" systéme Boost. Obuv je nasledovníkom adiZero Adios Boost, ktoré týmto zakladajú novú líniu bežeckých topánok. Zvršok je zložený z priedušnej sieťoviny (Coolever) a syntetického semišu. Cena: 150 €.

 

Adidas adiZero Feather 4
Celotextilné (syntetika) topánky. Nárazy tlmí tradičná EVA hmota (Litestrike), najviac opotrebované miesta podrážky sú prekryté odolnejšou vrstvou adiWear. Cena: 110 €.

 

Adidas Duramo 6
Šiesty model série Duramo bol uvedený na trh začiatkom roka 2014 v textilno-syntetickej verzii. Prezentované prevedenia sú zhotovené zo syntetickej kože. Duramo sa radí k entry bežeckým topánkam, ktoré často nájdu využitie ako športová urban obuv. Odpruženie adiPrene+, podrážka adiWear. Cena vo firemnom e-shope je 65 €.

 

Adidas Galaxy
Obuv pozostáva zo syntetických lemovacích výstuží a priedušnej sieťoviny. Po celej ploche je odpružená vrstvou adiPrene+, pod ktorou sa nachádza celoplošná podrážka adiWear. S cenovkou približne 55 eur sa v súčasnosti radí k základným a najlacnejším bežeckým topánkam značky Adidas.

 

Adidas Lite Arrow 2.0
Dizajn je opäť stvárnený za pomoci priedušnej sieťoviny a syntetických pásov. Topánky sú pod pätou odpružené mäkkou adiPrene, pod prednou časťou o čosi tvrdšou zmesou Litestrike. Cena: 68 eur.

 

Adidas Lite Pacer 2.0
Bežecká obuv spadajúca do rovnakej kategórie ako Duramo 6 či Lite Arrow 2.0. Je určená pre začiatočníkov-amatérov, prípadne tých, ktorý nechcú (z akýchkoľvek dôvodov) vraziť do športových topánok väčšiu sumu peňazí. Zvršok: textil + syntetika. Odpruženie adiPrene, podrážka adiWear. Cena: 60 €.

 

Adidas Response 23
Štýlové (dámske) bežecké topánky. Takmer celej vrchnej časti dominuje sieťovinová štruktúra. Nárazy tlmí kombinácia adiPrene a Boost. Čierna podrážka, v strednej časti vystužená stabilizačným (TPU) prvkom Torsion, je už tradične zhotovená z odolnej gumy adiWear. Namiesto pre tenisky Boost s tradičnou exoskeletonovou výstužou päty sú Adidas Response 23 "neforemným" plastovým výliskom, a to iba z laterálnej strany. Cena tenisiek je 115 €.

 

Adidas Climachill Rocket Boost
Tenisky sú vytvorená špeciálne pre beh v teplých klimatických podmienkach. Vrchný diel je vyrobený z netkanej, perforovanej a samozrejme priedušnej ... a pridáme ďalší prívlastok, čiastočne elastickej textílie. Topánky rady Climachill a Climacool  sa vyznačujú 360-stupňovým odvetrávaním. Nie inak je to aj v prípade Climachill Rocket Boost, kde v podrážke a medzipodrážke Boost nájdeme oválny ventilačný otvor. Cena: 135 €.

 

Adidas Supernova Sequence 7 Boost
Obuv prináša do série Supernova Sequence novší typ odpruženia Boost, spojený s EVA hmotou (Adidas ju konkrétne nespomína). Drop je 10 mm drop, nadmerne pronujúci bežci sa môžu  "tešiť" z vyrovnávacieho prvku Stableframe zakomponovaného v medzipodrážke, avšak pre tentokrát môžu zabudnúť na responzívny "podpätný" systém Formotion. Prítomná je torzná výstuha Torsion a opäť podrážka pochádzajúca od pneumatikárskej spoločnosti Continental. Cena: 135 €.