Márne hľadanie čižiem Adidas, Nike, Puma a Lacoste

Pátrate na internete po dámskych čižmách či snehulách Adidas ,trpezlivo skúmate ponuku viacerých e-shopov? Vedzte, že táto snaha je zbytočná.

Hľadanie príčin tejto situácii je zložité, medzi menej pravdepodobné dôvody môžeme zaradiť, že známe značky Adidas a Nike sa rozhodli sústrediť čisto len na športovejšie ladené produkty, alebo im z predaja čižiem plynul len zanedbateľný zisk, či stopnutie produkcie čižiem spôsobila vysoká konkurencia zo strany zavedených výrobcov. Možným pravdepodobným dôvodom je vysoká miera falzifikátov, na druhú stranu Classic Short - jedny z najpopulárnejších čižiem UGG Australia, sa predá viac párov falzifikátov než originálov, ale je samozrejmé, že spoločnosť nikdy neukončí ich výrobu, jedná sa o hlavný a charakteristický produkt značky.
V obchodoch sa nestretnete s Attitude Winter postavených na športovej podrážke, zateplených jemnou a hustou, krémovo-bielou syntetickou kožušinou, zrealizovanými so semišovým zvrškom vo viacerých farebných vyhotoveniach. Takisto sa Adidas vykašlal na ďalšie „športové“  kožené  čižmy Adria, opätovne zateplené polyesterovou kožušinou, respektíve ich variant z hladenej kože podšitý textíliou.
Je nepochopiteľné prečo sa Adidas z tejto lukratívnej časti trhu stiahol, už v minulom roku (2017) nebol v ponuke predajcov žiaden nový, či staronový model.  Ak chcete od Adidasu zimné, nielen dámske, topánky či čižmy musíte sa smerovať na outdoorovú sekciu s obuvou línie Terrex (napr. čižmy Terrex Choleah).
Identická situácia nastala aj u firmy Puma a Nike a samozrejme nemôžeme zabudnúť na „menšiu“, ale populárnu značku Lacoste, takmer to vyzerá na akúsi kartelovú dohodu jednotne sa zbaviť produkcie dámskych čižiem, ale táto úvaha skôr patrí do žánru sci-fi.
Čižmy z produkcie Nike môžeme narátať na prstoch jednej ruky, aj to sa jedná o nie príliš praktické módne výstrelky akými sú Nike Air Force 1 Sage High, kedysi úspešné Nike Sneaker Hoodie už nenájdete v žiadnom obchode,  to isté platí aj pre Lacoste Matane.
Je zrejmé, že by si čižmy Adidas, Nike a Puma našli množstvo záujemcov, či už samotných dám, slečien alebo pánskych zákazníkov, ktorí by dané produkty s radosťou kúpili pre svoje milované polovičky, táto situácia  je určite na škodu výrobcom, predajcom ako aj spotrebiteľom, ale možno ... možno sa s novými alebo oprášenými staršími modelmi dámskych (zimných) čižiem Adidas alebo Nike stretneme už v nasledujúcej zimnej sezóne 2019/2020.