MSCHF AC-1 - najzvláštnejšie „tenisky“ roku 2022?

Témy: 

MSCHF AC-1 uvádza na trh prakticky nepoužiteľné topánko-tenisky MSCHF AC-1.

MSCHF je newyorským zoskupením umelcov, skupina tvorí širokú škálu špecifických umeleckých diel, ako sú pluginy do prehliadačov, aplikácie pre mobilné telefóny, fotografie, či rôzne produkty v spolupráci s inými umelcami alebo spoločnosťami.
V spojení so svetom obuvi sa stala známou kontroverznou zákazkovou sériou tenisiek Nike Air Max 97, vytvorenou v roku 2021 v spolupráci s hudobníkom Lil Nas X. Upravených čiernych tenisiek „Lil Nas X Satan Shoes“ s prvkami inšpirovanými satanskou tématikou sa vyrobilo 666 párov a s cenou 1018 dolárov boli vypredané do jednej minúty. Nike na túto udalosť reagovala žalobou na MSCHF za porušenie ochrannej známky, falošné označenie pôvodu a nekalú súťaž.
MSCHF AC-1 sú skôr ortopedickou obuvou, vhodnejšou pre stabilizovanú sediacu alebo ležiacu polohu – prijateľné na fixáciu nohy po zlomenine členka, natrhnutie achilovky a podobne. Model je zhotovený z mäkčeného polyuretánu viazaného suchými zipsami, noha sa nasúva do neoprénovej ponožky, po stranách je vo vnútri stabilizovaná nafukovateľnými vankúšmi a odpružená EVA medzipodrážkou. Cena tenisiek vhodných možno ako zberateľský kúsok je 500 €.

MSCHF AC-1
MSCHF AC-1
MSCHF AC-1