Na intenzívny tréning s Reebok CrossFit Sprint TR

Reebok CrossFit Sprint TR sú najnovším (2014) prírastom série športových topánok "Reebok CrossFit" určených na vysoko záťažové cvičenia.

Podľa výrobcu je obuv špeciálne skonštruovaná na dynamické a "výbušne" cvičenia, samo sebou je vhodná taktiež na rôzne "nenáročné" fitnes cvičenia - aerobik, žumpu i lifting (nie tváre).
Zvršok je zhotovený z ľahkej, odolnej polyuretánovej mriežky uvádzanej pod obchodným názvom Dura Cage, prekrývajúcim nylonovú textíliu. Na mediálnej (vnútornej) strane medzipodrážky, v strednej časti, nájdeme syntetickú textilnú štruktúru uľahčujúcu šplhanie po lane. Topánky disponujú 3 mm "dropom" - výškový rozdiel medzi pätou a špičkou je tri milimetre. Dezén podrážky je zrealizovaný v pomerne známom, i keď do určitej miery pozemnom vzore "rybia kosť". Podšívka je zhotovená z materiálu so znížením trením. Medzipodrážka  absorbujúca energiu nárazov je vyrobená z EVA hmoty R 55 (48 C), dôležitou, ak nie najdôležitejšou súčasťou podrážkovej konštrukcie je ľahký a zároveň flexibilný rám z elastomeru Pebax, zvyšujúci prepulziu a poskytujúci dlhotrvajúcu ohybnosť.
Hoci je stielka tvarovaná s podporou klenby, nemôže úplne pri kardio tréningu, ktorého podstatná časť spočíva v behu, nahradiť väčšine pronujúcim športovcom potrebnú antipronačnú podporu, prípadne odpruženie. Reebok CrossFit Sprint TR nie sú práve najvhodnejšou obuvou na dlho trvajúci beh, odporúčaná vzdialenosť trvalého behu je do 1-2 km.
Minimalistické Reebok CrossFit Sprint TR môžeme považovať kvôli širokej podrážkovej základni za hybrid medzi bežeckou, fitnes obuvou a topánkami určenými na dvíhanie závaží - vzpieranie. Nadštandardne väčšia a pomerne rovnomerne rovná plocha je nápomocná pri zabezpečení stability pri drepoch, tréningu mŕtveho ťahu a podobne.