Instagram    Facebook    YouTube

Na výlety do prírody s Merrell Moab Speed 2

Moab Speed 2 je najnovšia inovácia v oblasti turistickej obuvi v roku 2024 od Merrell.

Vylepšená generácia outdoorových topánok spája poznatky najpredávanejších modelov značky – Moab, ktoré sú tu s nami od roku 2009, s rodinou atletickej obuvi Speed. Pôvodné Moab sú topánky strednej hmotnosti, Speed sú ľahkou trailovou voľbou.
Línia Moab Speed ponúka topánky na viaceré využitie a taktiež odráža trend spájania aktívneho outdoorového životného štýlu s každodenným mestským životom.
K dispozícii sú nízke verzie s Gore-Tex a bez Gore-Tex, kým stredne vysoký strih Moab Speed 2 Mid je s Gore-Tex membránou.
Zvršok je vyrobený z nylonového rip-stopu a TPU, kombinovaný s oderuodolnou syntetickou pätou a špičkou. Topánky obsahujú rôzny recyklovaný obsah. Merrell uvádza 100 % recyklované šnúrky a výstuže, 100 % recyklovanú priedušnú podšívku, 100 % recyklovaný poťah stielky a z 50 % recyklovanú vyberateľnú EVA penovú stielku.
Pod nohami je pre zlepšenie odrazu a ľahké odpruženie zabudovaných o 30% viac penovej hmoty FloatPro než v topánkach Moab. Pre stabilitu a podporu novej medzipodrážky FloatPro, tím Merrell navrhol úplne nový systém FlexPlate – asymetrický dizajn je navrhnutý tak, aby stabilizoval chodidlo a poskytoval podporný a prirodzený pohyb pri chôdzi, okrem toho ľahká platňa FlexPlate poskytuje ochranu pod nohami, torznú tuhosť a flexibilitu prednej časti chodidla.
Konštruktéri navyše mysleli aj na adhéziu, podrážka Vibram TC5+ vytvorená exkluzívne pre Merrell, je navrhnutá tak, aby poskytovala široký rozsah trakcie potrebnej pre multišportové aktivity. Obsahuje trakčné výstupky nového tvaru a umiestnenia, ktoré pomáhajú zlepšiť kontakt s povrchom.
Výška obuvi pod pätou je 34 mm a špička chodidla je od povrchu vzdialená 24 mm, hrúbka dezénu podrážky je 4mm.
Moab Speed 2 je obuv vhodná na prechádzky a výlety po kopcoch, technicky nenáročných turistických chodníkoch, poľných a lesných cestách, ktoré môžu byť zmáčané a zablatené po dažďoch, v prípade nepremokavej Gore-Tex verzie aj počas dažďa.
Cena Moab Speed 2 je približne 130 €, Moab Speed 2 GTX začína na 150 € a Merrell Moab Speed 2 Mid GTX od 170 €.

Moab Speed 2 
Moab Speed 2
Moab Speed 2
Moab Speed 2
Moab Speed 2 GTX
Moab Speed 2 GTX
Moab Speed 2 Mid GTX
Moab Speed 2 Mid GTX