YouTube  Facebook  Instagram   

New Balance otvorí v USA ďalšiu továreň ... alebo čo je doma, to sa počíta

Výrobca športovej obuvi a doplnkov New Balance so sídlom v Bostone plánuje otvoriť nový výrobný závod v Londonderry, v štáte New Hampshire.

Investícia spoločnosti New Balance vo výške 70 miliónov dolárov vytvorí viac ako 150 pracovných miest v jednoposchodovej budove s rozlohou 9 500 metrov štvorcových, v ktorej produkcia sa plánuje začať v roku 2025. Nový závod umožní rozšíriť dodávateľskú sieť pre obuv „MADE IN USA“. Londonderry bude šiestou továrňou na atletickú obuv v USA.
Namiesto offshoringu výroby, ako to urobilo mnoho spoločností, sa New Balance priklonila k americkej výrobe. New Balance má za sebou dlhú históriu výroby produktov v domácom prostredí, čím podporuje hospodársky rast a vytvára pracovné miesta. Zameranie sa na zvýšenie výroby obuvi v USA je jednou z najdôležitejších strategických iniciatív značky.
Americkí pracovníci spoločnosti pripravujú, strihajú a formujú materiály a komponenty pre atletickú obuv a následne ich šijú, lisujú a zostavujú do konečného produktu.
New Balance je jediný veľký americký výrobca športovej obuvi, ktorý má továrne v USA. (Nike nemá ani jednu).
New Balance v súčasnosti zamestnáva viac ako 1 500 pracovníkov v troch továrňach v štáte Maine v Norridgewocku, Norway a Skowhegan a v dvoch továrňach v štáte Massachusetts v Lawrence a Methuene. V anglickom Flimby sa nachádza ďalšia továreň.
Treba poznamenať, že produkty nesúce označenie „Made in USA“ a „Made in England“ sú podstatne drahšie, než obuv z čínskych tovární.
Celosvetovo má New Balance 8000 zamestnancov a v roku 2022 predala tovar za 5,3 miliardy dolárov.

New Balance Londonderry

newbalance.com