Nike Air Max 97 Ultra '17 a Air Max 97 LX "Swarovski"

Pri tohtoročnom dvadsiatom výročí vzniku tenisiek Air Max 97 predstavuje Nike ich ďalšiu redizajnovanú podobu.

V priebehu uplynulých dvoch dekách sme sa mohli stretnúť s mnohými farebnými i materiálovými variáciami Air Max 97, vrátane v posledných rokoch podstatnými modifikáciami Vac-Tech či Hyperfuse.
Posledné bezšvové prevedenie "Ultra" predstavuje kombináciu ľahkých textilných materiálov spojenými s charakteristickými pozdĺžnymi pruhmi zo syntetiky, a súčasne s tkanou textíliou jacquard.
Výrobca samozrejme zaradil do produkcie aj pôvodné a dnes už klasické striebristé prevedenie: Metallic Silver/Varsity Red - Black - White. Tenisky nájdete v európskych obchodoch za cenu 170 €.
V septembri 2017 sa v predaji objaví aj rýdzo dámska modifikácia AM 97, tenisky Air Max 97 LX "Swarovski" (v čiernej farbe boli vydané na jar a teraz na jeseň sa objavia v striebornom prevedení).
Tkanina Crystal Fabric obsahujúca drobné, husto zoskupené rezané a nerozrezané kryštály Swarovski - niečo cez 50 000 kusov, bola aplikovaná procesom tepelnej fúzie bez akéhokoľvek prešívania,  kryštály pri pohybe lámu svetlo s jasným, trblietavým efektom. Predpokladaná cena kryštálových Air Max 97 je 400 €.
Foto: asphaltgold.de, nike.com