Nike Air Max Dn otvárajú dvere do ďalšej éry Air Max

Nike Air Max Dn predstavuje ďalšiu generáciu v evolúcii vzduchového odpruženia obuvi, ktorú Nike začala pred viac ako tromi desaťročiami.

Air Max Dn nepredvádza len zopár zmien, ale prichádza s celkovo prepracovanou platformou. Odpruženie Dynamic Air s úplne novou paradigmou toho, ako vyzerá základná silueta obuvi pod nohami, je realizované v novej dvojkomorovej „štvor-trubkovej“ jednotke Air navrhnutej pre pohodlie, plynulý krok a maximálny odraz. Vzduchová jednotka pozostáva z dvoch hlavných tlakových komôr, z ktorých každá má dve rúrky, špecificky natlakované vyšším tlakom 100 kPA v zadných dvoch trubiciach a nižším tlakom – 34 kPa v predných dvoch trubiciach. Pri pohybe v každej komore vzduch voľne prúdi medzi trubicami.Toto nastavenie umožňuje vzduchu pri pohybe reagovať na tlak a prinášať pocit plynulosti kroku. Nike ho nazýva „dynamickým pohybom“. Nezávislé nastavenie komôr znamená, že vzduchová jednotka dokáže reagovať na záťaž pri každom kroku, pretože útvar v reálnom čase interaguje s nohou.
Inovačné tímy Nike opäť stavili na digitálne funkcie, čím pomohli spolupracovníkom otestovať vzduchovú jednotku rýchlejšie a presnejšie, a to ešte pred vytvorením prototypov určených na testovanie v reálnom laboratóriu. Napríklad, pri testovaní odolnosti vzduchovej jednotky, mohol tím digitálne simulovať ročné opotrebovanie topánok v priebehu pár hodín. Rýchlejšie získavanie technických odpovedí umožnilo získať spätnú väzbu od športovcov ešte skôr a následne pokračovať v ďalších procesoch. Dizajnérske skupiny sa zamerali na vytvorenie obuvi s neporovnateľným vzhľadom.Klenba z TPU poskytuje štruktúru a podporu okolo strednej časti chodidla, kým TPU pri päte podporuje Achillovku. Vstrekovaná pružná EVA hmota Phylon obklopuje vzduchovú jednotku a poskytuje pohodlie pre chodidlá, zatiaľ čo gumová podrážka obklopujúca pätu, poskytuje trakciu a odolnosť. Zvršok má umožňovať plynulý pocit prechodu od päty k špičke – bola použitá textília s haptickým, textúrovaným prekrytím so silikónovou úpravou. Farebné prevedenie Nike Air Max Dn All Night ako aj ďalšie odtiene budú uvedené 26. marca, predpokladaná cena je 150 €.

Nike Air Max Dn
Nike Air Max Dn
Nike Air Max Dn
Nike Air Max Dn
Nike Air Max Dn