Nike Air Zoom Alphafly NEXT%

Nike Air Zoom Alphafly NEXT%  sú vrcholným  produktom bežeckej obuvi značky Nike.

Kombináciou výplne Nike ZoomX s poduškami Nike Zoom Air a dosky z uhlíkových vlákien sú Nike Air Zoom Alphafly NEXT% navrhnuté pre maximálne výkony podľa požiadaviek špičkových bežcov.
Keď v marci 2019 Eliud Kipchoge zabehol maratón v čase 1:59:40, urobil tak práve v prototype Nike Air Zoom Alphafly NEXT%.
Závodná obuv je nabitá novými technológiami a inováciami, ktoré zahŕňajú dva citlivé vankúše Zoom Air v prednej časti a dodatočnú penovú hmotu ZoomX  pod pätou.

ZoomX Foam
ZoomX je jedinečná dvoma spôsobmi: je responzívna a ľahká. Alphafly NEXT% má viac medzipodrážkovej hmoty než predchodca Vaporfly NEXT%, čo poskytuje dodatočnú ochranu proti nárazom ako aj odpruženie.

Doska z uhlíkových vlákien
Pracuje v tandeme s penou ZoomX a vankúšmi Zoom Air. V prípade Vaporfly NEXT%  sa použila konštantná hrúbka, bez ohľadu na veľkosť obuvi. Pre Alphafly NEXT% bola hrúbka upravená podľa veľkosti - doska je flexibilnejšia v menších veľkostiach a tuhšia - hrubšia pri väčších.

AtomKnit
Počas testovania sa zistilo, že s ďalšou penou a dvoma podložkami Zoom Air sa zvýšila celková hmotnosť. Pre zníženie hmotnosti bol vyvinutý nový typ zvršku Flyknit zvaný AtomKnit.
Celoplošná Flyknit je elastickejšia, poskytuje ľahký tvarovaný strih s minimálnou absorpciou vody a zvýšenú priedušnosť.
Celosvetovo sa Air Zoom Alphafly NEXT% dostanú do predaja 2.7. za cenu 250 €.