Nová rodina bežeckých topánok Puma NITRO

Puma prichádza s novou radou bežeckej obuvi. Spoločnosťou vlastnosťou série Nitro je nová technológia odpruženia.

Kolekcia obsahuje alebo bude zahŕňať v nadväznosti za účelom využitia vzájomne prepojených konštrukčných prvkov viacero modelov - Deviate, Deviate Elite, Velocity, Liberate a Eternity, všetky obsahujú novú medzipodrážkovú hmotu Nitro. Nitro je ľahká, pružná penová hmota injektovaná dusíkom - z angličtiny „Nitrogen“.
Tohto času najvyššie postavené (marec 2021) Puma Deviate Nitro (160-180 €) s tradičným 8mm dropom, sa radia medzi výkonnostné bežecké topánky, efektívne pri dlhých behoch, vrátane maratónskych. Obsahujú dvojicu vrstiev peny Nitro. Medzi dvoma vrstvami tlmiacej hmoty plnenej dusíkom sa nachádza doska z uhlíkových vlákien INNOPLATE, ktorá ako flexibilná páka maximalizuje prepulsiu a efektivitu behu, konštrukcia je do určitej miery inšpirovaná špičkovými maratónkami Nike: Air Zoom Alphafly NEXT%.
Puma Eternity Nitro je ideálna pre tých, ktorí potrebujú väčšiu stabilitu a podporu. Technológia runGUIDE podporuje zarovnanie a stabilitu chodidla pri každom došlape.
Najlacnejšie z celej série - Puma Liberate Nitro sú vhodné ako tempová, ľahká tréningová obuv na udržiavanie kondície na niekoľko-kilometrových úsekoch.
Puma Velocity Nitro pre neutrálny došlap majú obdobnú charakteristiku ako Liberate Nitro, s väčším odpružením sú určené na dlhšie tempo tréningy.Puma Deviate Nitro
Puma Eternity Nitro
Puma Liberate Nitro
Puma Velocity Nitro