Mizuno Wave Prophecy – "na vlne proroctva"

Mizuno Wave ProphecyUž je tomu nejaký ten piatok (v predaji od mája 2011) čo spoločnosť Mizuno predstavila model bežeckej obuvi Mizuno Wave Prophecy (Proroctvo).

Dnešný svet (a zrejejme i ten budúci) bežeckej obuvi sa v zásade delí na dva druhy: ľahšiu minimalistickú obuv – chodidlo bežca sa dotýka (došliapne) zeme  prednou až strednou časťou, na a klasickú päta “dopadne“ na zem ako prvá, Wave Prophecy je predstaviteľom tej druhej kategórie.
 Výrobca charakterizuje obuv slovami: „ Výsledkom sedemročného intenzívneho výskumu a vývoja sme dosiahli, že Wave Prophecy je naša najpokročilejšia bežecká obuv. Naši inžinieri navrhli Wave Prophecy v súlade s prirodzeným pohybom svalov a šliach. Či už došliapnete na prednú, strednú časť  alebo na pätu, celopodrážkové pláty vás budú hnať dopredu, plynulo, míľu za míľou. Bez ohľadu na to, ako často a ako ďaleko budete bežať, vždy to bude beh vášho života.
Najdôležitejším a charakteristickým technologickým prvkom je samozrejme celopodrážkove pruženie  Infitity Wave™, ktoré nahrádza klasické medzipodrážkové  EVA a podobne) Umelohmotné pláty Infitity Wave absorbujú a rozptyľujú dopadovú energiu. Systém sa skladá z dvoch plastových dosiek spojených (od špičke k päte) v desiatich bodoch pružnými plastovými vzperami. Ostané technológie: Dynamotion Fit™, SmoothRide™.