Retro tenisky Air Jordan pod vianočný stromček 2020

V poslednom štvrťroku 2020 pripravila Nike retro kolekciu tenisiek Air Jordan, ktorá kombinuje históriu s novými konštrukčnými postupmi.
Medzi najdôležitejšie modely patria štyri iterácie Air Jordan I a niekoľko ženských exkluzívnych štýlov.

Air Jordan I zastupujú štyri verzie: tmavomodrá repríza retra z roku 2001HI OG CO.JP, s kovovo strieborným Swoosh, dámske prevedenie v RAW konštrukcii s nezašitými očkami a matnou zelenou kožou, pánske „DarkMocha“ z nubukovej kože a napokon model z lakovanej čiernej a zlatej kože, od päty po špičku prekrytý saténovým štítkom.
Air Jordan III využíva čierny zvršok z pravej kože s fialovými a oranžovými akcentmi na medzipodošve, členku a jazyku. Vzhľad dotvára sivá "elephant" potlač.
Air Jordan IV Retro sa vracia farebným prevedením, tvarom a detailmi vernými špecifikáciám z roku 1989, ďalšia verzia „štvorky" je oblečená do kombinácie tkanín zostavených do podoby patchworku, s textúrami inšpirovanými japonskými remeselnými výrobkami.
Air Jordan V kombinuje množstvo minulých farebných variácií, ako napríklad Jordan V "Raging Bull", „Green Bean", „Army Olive" a "
Quai 54". Obuv dopĺňajú vyšívané logá farebných variantov „Shanghai" a „Tokio".
Dámske Air Jordan VIII majú na jazyku šenilovú textíliu, hladká a semišová kožu sú prekryté bordovou farbou.
Air Jordan XII Retro vďaka reverznej čiernej a červenej dodávajú štýl originálneho modelu. Obuv má červený semišový zvršok, potlačou imitujúcou jašteričiu kožu a je zakončená matnými chrómovými očkami, iné prevedenie predstavuje ďalšie oživenie klasického modelu kombinujúce kultovú fialovú farbu Concord s originálnym čiernym semišovým zvrškom.
Osviežujúci vzhľad modelu Air Jordan XIII využíva čierny reflexný textilný zvršok s detailmi "Hyper Royal", známym holografickým okom a jazykom z mikrovlákna.

Air Jordan I Air Jordan I
Air Jordan I Air Jordan I
Air Jordan III Air Jordan IV
Air Jordan IV Air Jordan V
Air Jordan VIII Air Jordan XII
Air Jordan XII Air Jordan XIII