Sága ZX Adidas pokračuje aj rokom 2020

Od pôvodného uvedenia na trh v roku 1984 bola séria ZX spoločnosti adidas Originals na špici dizajnu bežeckých topánok.

Séria ZX pokračuje novinkami ZX 2K FLUX a ZX 2K Boost. Model ZX 2K Boostspája prvky ZX s technológiou Boost. Iterácie kombinujú progresívnu estetiku s najnovšími technológiami na podklade súčasnej potreby športovcov. Moderný štýl ZX je v predu a v strede podporený technickými detailmi, ktoré sériu posúvajú do budúcnosti.
Model ZX 2K FLUX je v prvom rade zameraný na moderný, nízkoprofilový dizajn prvých sérií ZX, prevedený do živej formy. Zvršok je vyrobený z tvarovanej sieťoviny štruktúrovanej prekrytiami v prednej časti a pätnom TPU oblúku, aktualizácia medzipodošvy ponúka pohodlnejší beh. Minimalistický dizajn obuvi umocňuje farebný gradient zvýrazňujúci dynamické línie obuvi.
ZX 2K Boost sa presadzuje vo viacvrstvových dizajnoch novších retro modelov ZX, najmä ZX 710. Zvršok topánky je vyrobený zo sieťoviny s upravenými spojmi, bez jazyka. Úzky dizajn topánky je kombinovaný s technickým šnurovacím systémom tvoriacim siluetu,využívajúcim medzipodošvu Boost plnej dĺžky, zatiaľ čo priesvitné TPU na päte dotvára celkový dizajn. Podobne ako náprotivok, aj ZX Fuse Boost je štylizovaný farebným prechodovým efektom pozdĺž celej topánky.
Cena ZX 2K FLUX bola stanovená na 100 €, ZX 2K Boost bol ohodnotený na 140 €.

ZX 2K FLUX ZX 2K FLUX
ZX 2K Boost ZX 2K Boost
ZX 2K Boost ZX 2K Boost

adidas.com