Saucony Kinvara 6 - zaraďujeme na neutrál

Po roku prichádza v poradí šieste pokračovanie, relatívne úspešnej série bežeckých topánok Saucony, Kinvara 6.
Rada Kinvara sa dá neoficiálne považovať za reprezentatívnu líniu bežeckých topánok značky, minimálne pre neutrálov inklinujúcim k minimalistickému štýlu - hoci obuv nedisponuje nulovým "dropom".
Bezšvový skelet opäť pozostáva z materiálu FlexFilm - jedná sa o spojenie tenkých syntetických súčastí s nylonovou textíliou, čo prispieva k nízkej hmotnosti topánok.
Sendvičová konštrukcia vrchnej časti, respektíve spomínaný FlexFilm má v porovnaní s posledným predchodcom zväčšené perforácie (prekryté sieťovinou) čo samozrejme pridáva nejaké to percento priedušnosti navyše, na druhú stranu pri nečakanej dažďovej prehánke bude obuv skrz naskrz premočená - to nie  je výčitka, len konštatovanie.
Rovnako ako v Kinvara 5, účasť zaznamenáva technologický prvok PRO-LOCK. Trojuholníkový dielec  nachádzajúci sa po stranách je vložený medzi vonkajšou sieťou a mäkký interiér, pevnejšie „uzamyká“ stredné partie zvršku, čím zároveň cielene napomáhať zvýšiť stabilitu.
Reprízu si odbilo aj medzipodrážkové odpruženie POWERGRID, ktoré môžeme považovať za dostatočné, pravdaže v portfóliu výrobcu nájdeme tenisky s oveľa výraznejšou výplňou tlmiaceho materiálu.
Obuv je vhodná pre neutrálov a miernych pronátorov - stavba medzipodrážky vyrovnáva pronačný hendikep, avšak pre ľudí s chodidlom plochým ako sklenená tabuľa nebudú práve najvhodnejšie.
Výškový rozdiel medzi špičkou a pätou je 4 mm (22 mm/18 mm).

 
 
 

Odozvy zákazníkov: Najčastejšia výčitka sa týka prednej časti topánok,  kritizovaný je zmenšený priestor pre prsty, menší než v Kinvara 4 alebo Kinvara 5. Záujemcovia, ktorí majú problém nájsť  z dôvodu rozčapnutého chodidla vhodnú bežeckú obuv, by sa mali tomuto modelu radšej vyhnúť, pokiaľ si ho predtým nevyskúšali v predajni.