YouTube  Facebook  Instagram   

Saucony RAZOR ICE+ stvorené pre beh v zime

Ak sa nechcete vzdať občasného bežeckého koníčka, či poctivo vydretej kondície, a to ani v čase keď vašu obľúbenú trasu pokryje snehová pokrývka, ktorá sa na mestských chodníkov pri obvyklej ne-údržbe zmení na nepríjemnú studenú kašu, môžete siahnuť po trailových bežeckých topánkach Saucony RAZOR ICE+.

Tenisky sú primárne určené pre beh v prírodnom teréne zaprášenom snehovou vrstvou alebo retušovanom ľadovou škrupinou.
Obuv je zhotovená z ľahkej, tenkej vrstvy FLEXFILM, tento celistvý syntetický komponent je integrovaný s neoprénom, ktorý je z vnútornej strany skombinovaný s takmer neviditeľnou flísovou podšívkou, spojenie materiálov vytvára termoizolačnú bariéru a umožňuje pohodlný beh pri teplote i do -10 °C.
Flexibilná „ návleková“ mid-top konštrukcia (ISOFIT) sa prispôsobuje tvaru a pohybu nohy bežca, rozopína sa prekrytým zipsom, jej hlavnou úlohou je samozrejme brániť vniknutiu vody a snehu do obuvi. Aj keď je zvršok vodeodolný, nie je úplne vodonepriepustný - v útrobách nenájdete žiaden membránový systém.
Vnútorná konštrukcia - v skutočnosti bežecká obuv, tradičnej nízkej siluety, realizovaná z priedušnej a rýchloschnúcej sieťoviny, je šnurovaná rýchloviazacím mechanizmom.
Najpodstatnejším prvkom Razor ICE+ je podrážka Vibram Arctic Grip, ktorá by mala poskytovať zvýšenú priľnavosť, udržiavať trakciu na zľadovatených plôch, a zachovať flexibilitu podrážkovej konštrukcie pri veľmi nízkych teplotách. Nájdeme na nej tepelne senzorický segment, ktorý zmodraním indikuje teplotu pod nula stupňov Celzia. Identickú podrážku nájdete v produktoch značiek Merrell alebo CAT Footwear, rovnako ako Saucony patriacich do obuvníckej korporácie Wolverine World Wide.
Razor ICE+  s medzipodrážkovým odpružením EVERUN a s dropom 4mm sú šalamúnsky riešené pre relatívne široké bežecké publikum, to jest sú navrhnuté pre neutrálnu biomechaniku.
Cena Razor ICE+  je približne 200 €.