Séria Merrell Capra

V polovici marca uviedla spoločnosť Merrell na trh novú sériu turistickej obuvi "Capra".
Uvedeniu predchádzala niekoľkomesačná promo kampaň. Kolekcia zahŕňa nízkoprofilový variant Capra Sport a verziu Capra Sport Mid Gore-Tex. Topánky Capra Sport sú k dispozícii tiež v prevedení s nepremokavou podšívkou Gore-Tex, kým verzia vo vyššej siluete je v ponuke iba so systémom Gore-Tex.
Novinka je určená predovšetkým na rýchlu, svižnú chôdzu po rôznych typoch povrchov, prípadne pre trailový beh. I keď názvom (Capra) priamo odkazuje na horské kozy, v našich podmienkach si ich môžeme dať do súvislosti s kamzíkmi, behania a skákanie po skalách vysokohorského terénu je na vlastné riziko. Capra Sport Mid Gore-Tex padnú vhod do prostredia s terénnymi prekážkami - od popadaných konárov, kríkov, plytkých mokradín až po kamennú sutinu.
Obuv je zhotovená z  kombinácia odolnej nylonovej textílie a plastového exoskeletonového rámu vystupujúceho priamo z medzipodrážky, respektíve z ochranno-stabilizačného lemu. Merrell konštrukciu pod názvom Stratafuse označuje termínom "revolučná", i keď si marketingové oddelenie tvrdí svoje, v podstate sa nejedná o nič prevratné.
Ostatné konštrukčné prvky, notoricky známe zo súčasného portfólia firmy: syntetický lem špičky, konštrukcia medzipodrážky UniFly, EVA opdruženie, vzduchové odpruženie päty, podrážka Vibram - 3,5 mm dezén, podpora klenby, podšívka M-Select™ FRESH pohlcujúca zápach.
Orientačné ceny sú od 150 € za Capra Sport po viac než 200 € za Capra Sport Mid Gore-Tex.