Instagram    Facebook    YouTube

Tenisky Michaela Jordana z roku 1984 sa v aukcii predali za 1,47 milióna dolárov

Tenisky Nike Air Ships podpísané M. Jordanom boli obuté v piatom zápase v jeho nováčikovskej sezóne NBA v roku 1984. V tom istom roku, Nike a Jordan vytvorili charakteristický rad basketbalovej obuvi a športového oblečenia.

Aukčný dom Sotheby's predpokladal predajnú cenu medzi 1 milión až 1,5 milióna dolárov. Aukčná sieň začala s predajom tenisiek v roku 2019.
Kupujúcim bol Nick Fiorella, zberateľ športových kariet, uviedla Sotheby’s vo vyhlásení.
Tenisky sú „neuveriteľným artefaktom, ktorý datuje obdobie zrodu basketbalovej legendy Michaela Jordana,“ uviedol Brahm Wahter, šéf Sotheby’s Streetwear a Modern Collectibles vo vyhlásení pred aukciou.
Pre zaujímavosť, v danej sérií aukcií sa predali nepoužité tenisky v originálnom balení (Deadstock) Michael Jordan "Player Sample" 1985 Air Jordan 1 za 100 000 dolárov.
Jordans nie sú najdrahšie tenisky, aké sa kedy predali. V apríli spoločnosť Rares kúpila v súkromnom predaji Sotheby’s tenisky Kanye West "Grammy Worn" Nike Air Yeezy 1 Prototypes za 1,8 milióna dolárov, čím sa stali najdrahším známym párom topánok, aký sa kedy predal. Rares je jednou z desiatok podobných spoločností, ktoré investujú financie do luxusného tovaru, umeleckých diel a zberateľských predmetoch. Spoločnosť Rares nepredložila ponuku na tenisky Jordan, uviedol hovorca Sotheby's.

Nike Air Ships podpísané M. Jordanom

sothebys.com
nbcnews.com